komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 15 grudnia 2019

Niny, Celiny

Kolczyki na prezent - jak wybrać?

piątek, 29.11.2019 10:25 , odsłony: 206
kategorie artykułu:

Jak wybrać kolczyki na prezent?

Kolczyki świetnie sprawdzają się jako prezent. To gustowny i ponadczasowy upominek. Jednak przed kupnem biżuterii należy zastanowić się nad rodzajem kruszca, wyborem kamieni szlachetnych, a nawet rodzajem zapięcia. Wiemy, że nie zawsze jest to proste. Właśnie dlatego przedstawiamy Ci praktyczne wskazówki, dzięki którym bez problemu wybierzesz idealne kolczyki na prezent.

Jaki kolor biżuterii wybrać?

Podstawowym wyborem przy kupnie kolczyków na prezent jest to, z czego będą one wykonane. Najczęściej wybierana jest biżuteria ze srebra lub złota. Warto tu zwrócić uwagę na próbę metalu. Otóż w przypadku złota najlepsza jest próba 585, w przypadku srebra ta o wartości 925. Zapewniają one najlepszy stosunek jakości kruszca do jego ceny. Wybór metalu powinien być też dostosowany do gustu danej osoby. Przed zakupem kolczyków dobrze jest sprawdzić, czy nosi ona więcej srebra, czy złota.

Kolczyki z kamieniami czy bez?

Wybierając kolczyki na prezent, warto rozważyć wybór takich zdobionych kamieniami szlachetnymi lub półszlachetnymi. Są one dodatkiem ponadczasowym, który nigdy nie wychodzi z mody. Wiążą się też z określoną symboliką. Do poszczególnych kamieni przypisane są różne wartości, przykładowo szmaragd kojarzony jest z siłą i szczęściem wewnętrznym, rubin to symbol odwagi, miłości, ale i miłosierdzia. Z kolei szafir łączony jest z nieśmiertelnością oraz czystością. Ciekawym wyborem są też kamienie półszlachetne, nieco tańsze, choć prezentujące się równie dobrze. Bardzo dobrze wyglądają również kolczyki z bursztynem. Ten polski kamień jest prawdziwie unikatowy, ponieważ każdy egzemplarz wygląda nieco inaczej. Kolczyki na prezent z bursztynem to oryginalny dodatek, który z pewnością zostanie doceniony.

Rodzaje kamieni umieszczanych w kolczykach:

 • szlachetne, np. diament, szafir, szmaragd, rubin

 • półszlachetne, np. topaz, agat, kryształ górski, turkus

 • sztuczne, np. cyrkonie, kryształy Swarovskiego

Rodzaj zapięcia kolczyków

Wybierajac kolczyki na prezent, dobrze jest zwrócić uwagę na styl życia osoby, która ma je nosić. Od tego zależy wybór najlepszego zapięcia.

 • Sztyft

  Sztyft jest bardzo wygodnym i bezpiecznym sposobem zapięcia biżuterii. Cienki „drucik” zakończony zatyczką w formie motylka pewnie trzyma się w uchu. Tego typu kolczyki chętnie noszą osoby ceniące dyskretne ozdoby, a przy tym stawiające na aktywny tryb życia.

 • Bigle otwarte

  Kolczyki wyposażone w takie zapięcie zakłada się bardzo łatwo. Wystarczy przełożenie delikatnego drutu przez dziurkę. Nie wywołują one żadnego nacisku, dlatego będą odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze. Niestety, łatwo zaczepiają się o wszelkie szale, czapki czy golfy, dlatego nie sprawdzą się u kogoś lubiącego odzież tego typu.

 • Bigle zamknięte

  Jeśli chodzi o kolczyki na prezent dla osoby aktywnej, te z biglami zamkniętymi będą idealne. Pewnie trzymają się w uchu za sprawą mechanicznych zatrzasków. Jest to szczególnie przydatne w przypadku bardzo wartościowej biżuterii.

Gdzie znaleźć wyjątkowe kolczyki na prezent?

Idealne kolczyki na prezent z pewnością znajdziesz w sklepie AnkaBiżuteria. Możesz wybierać spośród złotych i srebrnych ozdób w wielu wzorach. Z pewnością znajdziesz te doskonale pasujące do bliskiej Ci osoby.

 

Biżuteria Srebrna sklep AnKaBiżuteria

os. Stare Żegrze 94, 61-249 Poznań Polska

Telefon: +48 663 007 323

E-mail: sklep@ankabizuteria.pl

WWW: https://www.ankabizuteria.pl/

 
piątek, 13.12.2019 14:00
2
czwartek, 12.12.2019 15:29
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki