komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 23 lutego 2019

Romany, Damiana

Kochankowie z przyszłości już w czwartek w Kinie Nowe Horyzonty

wtorek, 9.10.2018 10:00 , komentarze: 0 , odsłony: 281
kategorie artykułu:

Już w ten czwartek w Kinie Nowe Horyzonty rozpocznie się jesienna odsłona Polish Cinema for Beginners. 11. sezon cyklu otworzy spektakularny film science fiction "Człowiek z magicznym pudełkiem". Gościem specjalnym pokazu będzie reżyser Bodo Kox. Bilety już w sprzedaży.

Do Warszawy przyszłości (jest rok 2030) przybywa dotknięty amnezją Adam (Piotr Polak). Chcąc zacząć życie od nowa, zatrudnia się w korporacji, gdzie poznaje nie tylko przedziwnego Bernarda (Sebastian Stankiewicz), ale i piękną Gorię (Olga Bołądź). Dziewczyna początkowo używa Adama tylko do krótkich wyładowań seksualnych, ale w zimnym futurystycznym świecie i ona zapragnie czegoś autentycznego. Tylko czy w zarządzanej przy pomocy strachu i technologii metropolii przyszłości ich uczucie może przetrwać? 

Po seansie widzowie będą mieli okazję spotkać się z reżyserem "Człowieka z magicznym pudełkiem", Bodo Koxem. Zanim Kox zadebiutował w profesjonalnym kinie, był ikoną polskiego offu. "Dziewczyna z szafy" (2012) była jednym z najciekawszych filmowych debiutów ostatnich lat i jednym z trzech polskich filmów zakwalifikowanych do festiwalu w Karlowych Warach w 2013 roku."Człowiekiem z magicznym pudełkiem" twórca wypełnił w polskiej kinematografii lukę: konwencję science fiction, niemal nieobecną na polskim krajobrazie filmowym, połączył z fascynującą historią miłosną.

Podczas pierwszego spotkania widzowie przyjrzymy się konwencji science fiction, a także współczesnej kondycji rodzimego kina:Polish Cinema for Beginners to pierwszy w skali Polski program filmowy tak bezpośrednio zwracający się do publiczności niepolskojęzycznej. Każda z edycji Polish Cinema for Beginners jest okazją, by pokochać polską kinematografię - tym razem jednak szansa ta będzie wyjątkowa. W programie zatytułowanego "Polish Love" sezonu znalazło się pięć najpiękniejszych stworzonych przez filmowców z Polski historii miłosnych. Za koncepcję programową PCFB odpowiada Adam Kruk - krytyk filmowy, dziennikarz i filmoznawca, laureat Grand Prix w Konkursie o Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, członek FIPRESCI.

Pokaz otwarcia 11. sezonu Polish Cinema for Beginners odbędzie się 11 października o godzinie 19:00 w Kinie Nowe Horyzonty. Bilety w cenie 17 złotych nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie KinoNH.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: PolishCinema.com.pl i facebook.com/PolishCinema. Na Polish Cinema for Beginners zaprasza Wrocławska Fundacja Filmowa, a wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Gminy Wrocław.

 

Wasze komentarze


czwartek, 21.2.2019 14:05
czwartek, 21.2.2019 13:41
środa, 20.2.2019 09:01
wtorek, 19.2.2019 15:24
poniedziałek, 18.2.2019 09:23
poniedziałek, 18.2.2019 08:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki