Kino NH: Premiera online „Zabij to i wyjedź z tego miasta” już w najbliższą niedzielę

sobota, 3.4.2021 10:30 206 0

Premiera online Zabij to i wyjedź z tego miasta już w najbliższą niedzielę na platformie NH VOD

Jeśli zastanawiacie się, jakie filmy obejrzeć podczas świąt wielkanocnych, Gutek Film i Stowarzyszenie Nowe Horyzonty przychodzą z pomocą i filmowym prezentem. Już jutro na platformie NH VOD – zaledwie miesiąc po premierze kinowej – pojawi się obsypany nagrodami Zabij to i wyjedź z tego miasta. Film w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego, jednego z najważniejszych twórców polskiej animacji, będzie dostępny przez dwa tygodnie wyłącznie na nowohoryzontowym VOD.

Zabij to i wyjedź z tego miasta zdobyło Złote Lwy na ostatnim Festiwalu w Gdyni i zostało wyróżnione na prestiżowym festiwalu animacji w Annecy. Hipnotyzujące dzieło Wilczyńskiego imponuje galerią postaci, które przemawiają w filmie głosami m.in.: Ireny Kwiatkowskiej, Andrzeja Wajdy, Marka Kondrata, Barbary Krafftówny, Daniela Olbrychskiego, Tomasza Stańki, Krystyny Jandy czy Anny Dymnej. Szczególnym rozmówcą reżysera jest jego przyjaciel – Tadeusz Nalepa, którego utwory i słowa nadają rytm strumieniowi wspomnień i kierunek prowadzenia historii.

Mariusz Wilczyński: czuły narrator

Pełnometrażowa animacja Wilczyńskiego to przepełniony czułością dialog z duchami, blues na cześć przyjaźni, pieczołowite wskrzeszanie: ludzi, miejsc, dialogów, neonów, dźwięków, a nawet smużki papierosowego dymu. Autobiograficzny, przywołujący atmosferę peerelowskiego dzieciństwa i dorastania w potransformacyjnej, nabierającej kolorów Polsce; Zabij to i wyjedź z tego miasta łączy poezję z surowym realizmem, żywych ze zmarłymi, nostalgię z godzeniem się ze stratą. Animacja Wilczyńskiego to wzruszające pożegnanie z naznaczonym wojną pokoleniem jego rodziców, ale i przypomnienie, że rozmowa z tymi, którzy nas ukształtowali nie ma końca.

Chwyta za serce
Filmawka

Ma w sobie wielką dawkę miłości
Vogue

Jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń tego sezonu
Krytyka Polityczna

Oferta Nowe Horyzonty VOD [KLIK]

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz