Kiedy rozpocząć zakupy świąteczne, by przesyłki doszły na czas?

wtorek, 29.11.2022 09:52

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. To okazja do sprawienia prezentów bliskim, ale i czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi czy tworzenia przyjemnego klimatu. Robiąc zakupy w sieci, można sporo zaoszczędzić, a do tego zyskuje się ogromne możliwości wyboru produktów. Zastanawiasz się, kiedy rozpocząć zakupy świąteczne, by przesyłki doszły na czas? Oto kilka wskazówek!

Jak zaplanować świąteczne zakupy?

Robienie zakupów świątecznych przez Internet jest czymś zupełnie naturalnym. W sklepach internetowych można kupić właściwie wszystko – kosmetyki, odzież, obuwie, dodatki, zabawki, artykuły spożywcze, książki, płyty, elektronikę, meble, dodatki, artykuły wędkarskie i motoryzacyjne oraz wiele innych. Niezależnie więc od tego, czy planujesz zakup prezentów świątecznych dla bliskich czy też chcesz zrobić zakupy świąteczne na spotkania z bliskimi, czy po to, by udekorować dom albo urządzić piękne przyjęcie – na pewno znajdziesz to, czego potrzebujesz. Mimo, że do świąt jeszcze trochę czasu, zachęcamy, by już teraz zaplanować swoje zakupy!

Kiedy zrobić zakupy świąteczne, by doszły na czas?

  • Jeśli planujesz zakupy na zagranicznych stronach – nie zwlekaj! Przesyłki zagraniczne mogą iść nawet kilka tygodni, a zatem to już ostatni dzwonek na złożenie zamówienia. Upewnij się przed finalizacją transakcji, jaki jest szacowany termin doręczenia.
  • Bezsprzecznie teraz jest także odpowiedni moment na zakup personalizowanych prezentów. Wymagają one więcej czasu na przygotowanie, stąd też czas oczekiwania jest dłuższy. Zatem jeśli planujesz zakupić np. personalizowane koszulki, fotoksiążki, ręcznie malowane kubki – czas na złożenie zamówienia!
  • Poszukujesz dekoracji do domu, ozdób choinkowych, prezentów do kalendarza adwentowego albo podarunków na Mikołajki? To również odpowiedni czas na złożenie zamówień w sklepach online!
  • Jeśli z bliskimi sprawiacie sobie podarunki, nie czekaj do ostatniej chwili. Zrób listę prezentów, jakie chcesz wręczyć rodzinie czy przyjaciołom z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Jeśli zaplanujesz zakupy z wyprzedzeniem, możesz liczyć na różne promocje, a do tego zmniejszysz ryzyko, że któryś z prezentów nie dotrze na czas.
  • Produkty spożywcze, które chcesz wykorzystać do przyrządzania świątecznych potraw czy wypieków, również warto zamówić nieco wcześniej. W końcu nie ma nic gorszego niż brak ważnego składnika, gdy zabierzesz się za gotowanie!
  • Jeśli chodzi o świąteczne stylizacje, to warto poszukać inspiracji i znaleźć odpowiednie produkty w sklepach internetowych. Wiele sklepów ma na swojej stronie informację o dacie składania zamówień z gwarancją dostawy przed świętami!

Dostawy przesyłek w okresie świątecznym

W związku z tym, że okres przedświąteczny jest bardzo intensywny, sklepy i magazyny mają mnóstwo zamówień, a kurierzy mnóstwo przesyłek do dostarczenia. Wszystko to sprawia, że czas doręczenia może być wydłużony o kilka dni. Jeśli złożyć zamówienie zbyt późno, paczka może nie nadejść na czas. W tym roku Wigilia wypada w sobotę, co oznacza, że większość firm kurierskich nie będzie działała tego dnia (lub jedynie będzie świadczyć dodatkowe usługi za opłatą, co nie zawsze jest możliwe w przypadku zamówień w sklepach). Należy więc złożyć zamówienia tak, aby dotarły one do 23 grudnia 2022 roku. W przypadku prezentów warto też zachować bezpieczny margines na ładne zapakowanie podarunków! Planujesz nadać gotowe prezenty do bliskich? Sprawdź firmy kurierskie na platformie wysyłkowej Sendit!