komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 15 września 2019

Albina, Nikodema

Już za tydzień 30 lipca Soulfly zagra we Wrocławiu!

środa, 24.7.2019 08:00 , komentarze: 0 , odsłony: 279
kategorie artykułu:

30 lipca w Sali Gotyckiej wrocławskiego klubu Stary Klasztor zagra dowodzony przez Maxa Cavalerę zespół Soulfly. Soulfly od ponad 20 lat kroczy swoją ścieżką, umiejętnie wyznaczając trendy i jednocząc fanów death, thrash, nu-metalu i hardcore’a. To projekt najbliższy korzeniom Cavalery, jednej z najważniejszych postaci w historii metalu, łączący ciężkie brzmienia z dźwiękami pochodzących z Ameryki Południowej. Ta zabójcza mieszanka stylów i temperament przekładają się na jakość i żywiołowość koncertów, o czym polscy fani niejednokrotnie mieli okazję się przekonać. Na koncercie oprócz znanych numerów usłyszymy również materiał z wydanego w ubiegłym roku albumu „Ritual”. To prawdziwy tribal thrash metal, połączenie thrash metalu z muzyką amazońskich plemion.

Soulfly powstał w 1997 w mieście Phoenix z inicjatywy byłego frontmana zespołu Sepultura, Maxa Cavalery. Zespół ma na koncie 11 albumów studyjnych. Poczynając od wydanej w 1998 roku debiutanckiej płyty zatytułowanej „Soulfly”, która sprzedała się w 500 tysiącach egzemplarzy, zyskując tym samym status Złotej Płyty, kapela eksperymentowała z różnymi gatunkami metalu i łączyła ciężką muzykę z plemiennymi rytmami rodem z Brazylii i muzyką Bliskiego Wschodu. Teksty zespołu idą w parze z różnorodnością muzyczną. W piosenkach Cavalera często porusza tematy społeczne i polityczne, śpiewa o wojnie, agresji i niewolnictwie oraz analizuje tematy duchowe. 

Początkowo grupa grała nu-metal, ale wraz ze zmianami składu zespołu (Max Cavalera to jedyny oryginalny członek formacji) zmieniała się też grana przez Soulfly muzyka. Zespół odszedł od nu-metalu i już na wydanej w 2005 roku płycie pod tytułem "Dark Ages" wyraźnie widać ewolucję zespołu w kierunku inspirowanych death metalem brutalniejszych brzmień z pogranicza groove i thrash metalu. Ostatnia płyta zespołu, wydany w październiku 2018 roku album „Ritual”, to znakomicie przyjęty zestaw energetycznych i niebywale rytmicznych numerów, przesuwających pojęcie death metalu na nowe terytoria. Syn Maxa Zyon Cavalera zachwyca na perkusji, a jego siła i kunszt przywodzą na myśl młodego Dave’a Lombardo. Określany mianem wizjonera muzycznego, przywódcy duchowego plemienia fanów Soulfly Cavalera uważa, że na tej płycie dzięki współpracy z producentem Joshem Wilburem udało mu się przywrócić energię z początków działalności grupy. Ocenę tę podzielają nie tylko krytycy, ale przede wszystkim publiczność, która głosuje nogami i szczelnie wypełnia sale koncertowe.  

30.07.2019 godz.20:00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

SOULFLY

Bilety: 80 zł - I pula

Miejsca siedzące (balkon): 100 zł

 

Wasze komentarze

piątek, 13.9.2019 16:07
piątek, 6.9.2019 11:30
czwartek, 5.9.2019 15:00
czwartek, 5.9.2019 15:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki