komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 21 lutego 2019

Eleonory, Fortunata

Już w ten weekend MotoClassic Wrocław na Zamku Topacz

czwartek, 1.1.1970 01:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1031
kategorie artykułu:

MotoClassic Wrocław na Zamku Topacz koło Wrocławia zagości już niebawem bo 18 i 19 sierpnia. Z miłości do motoryzacji, zarówno zabytkowej jak i współczesnej, będzie można odbyć spacer po 50 hektarowym terenie, na którym prezentowane będą oldtimery, youngtimery jak i współczesne motoryzacyjne premiery.

Kategoria wiekowa zgłoszonych pojazdów została podniesiona do 1990 roku co zapowiada piękny powrót do niedalekiej przeszłości dla fanów ciut młodszej, a zabytkowej już motoryzacji.

Tegoroczna edycja zapowiada się ciekawie. Wskrzeszona marka Alpine organizuje I Międzynarodowy Zlot Alpine w Polsce. Gościem specjalnym będzie Jurgen Clauss, który pojawi się na wydarzeniu w Topaczu z dwoma unikatowymi modelami ze swojej kolekcji rajdowych egzemplarzy Alpine. Na zlocie będzie można obejrzeć Alpine Renault A110 1800 gr. IV, które brało udział między innymi w rajdzie Maroka w 1974 roku oraz Alpine Renault A110 1300S, które brało udział w Rajdzie Czech w 1968 roku, gdzie zajęło pierwsze miejsce.

Ponownie do Zamku Topacz powrócą, zabytkowe sportowe Bugatti, które wyglądem i szaleństwami na torze wyścigowym z pewnością zwrócą na siebie uwagę. W ramach tegorocznej edycji będzie można podziwiać min. Bugatti T13 z 1921 roku z Czech, Bugatti T40 z 1926 roku z Niemiec, Bugatti T 40 z 1928 roku z Polski, Bugatti T43 czy też znane z grafik tegorocznej edycji zlotu Bugatti T40 z 1926 roku z Austrii.

Muzeum Motoryzacji Topacz z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przygotuje wystawę poświęconą historii polskiej motoryzacji.

„Casual Car Club” będzie również obecny na dziedzińcu Zamku Topacz, a jego członkowie na okoliczność przyjazdu z Warszawy zorganizowali specjalny rajd by dotrzeć wspólnie na tegoroczną edycję MotoClassic Wrocław. W ramach tegorocznej edycji zlotu zaprezentuje się również Klub Volkswagen Karmann Ghia. Swoją obecność potwierdził Rolls-Royce Enthusiats’ Club Poland, który zaprezentuje wyjątkowo ciekawy model tej marki po raz pierwszy pojawi się w Polsce. Na dziedzińcu głównym nie zabraknie także Klubu Mercedesa Pagody.

 

Na terenie Zamku Topacz będzie można zobaczyć pełen przekrój motoryzacyjnego świata, począwszy od zabytkowego, na współczesnym kończąc. Swoje najnowsze modele i najciekawsze premiery przedstawią takie marki jak: Bentley, Porsche, Maserati, Ferrari, BMW czy Mercedes.

Prezentacji zabytkowych pojazdów na scenie towarzyszyć będą jak co roku koncerty, atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci, strefa wystawców z branży motoryzacyjnej, sektor militarny (przygotowany w oparciu o grupy rekonstrukcji historycznej), a także strefa foodtrucków. Imprezę poprowadzą Joanna Zientarska oraz Krzysztof Ibisz, a także Komandor Zlotu Adam Kornafel. Gościem specjalnym imprezy, a także honorowym członkiem jury Konkursu Elegancji będzie Włodzimierz Zientarski.

Motoryzacyjny piknik retro, nawiązujący do świetnych tradycji Classic Days w Zamku Dyck zapowiada się naprawdę ciekawie.

Bilety: dostępne w sprzedaży online za pośrednictwem serwisu EBilet.pl, w salonach Empik oraz w dniach trwania imprezy na terenie Zamku Topacz.

Źródło: Informacja prasowa/motoclassicwroclaw.pl

 

Wasze komentarze


wtorek, 19.2.2019 16:32
poniedziałek, 18.2.2019 10:39
czwartek, 7.2.2019 19:31
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork