komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 22 września 2020

Tomasza, Maurycego

Już w najbliższą sobotę rozpocznie się 6. MFF Kino Dzieci

czwartek, 19.9.2019 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 721
kategorie artykułu:

W weekend otwarcia, poza filmowymi projekcjami, odbędziemy spotkania z polskimi i międzynarodowymi twórcami kina dla młodego widza, spędzimy kreatywnie czas na warsztatach pomiędzy seansami, zaprosimy na stoiska wydawnictw literatury dziecięcej, z Anną Dziewit – Meller poczytamy „Dolinę Muminków”, a na literackim ostrym dyżurze dostaniemy receptę na dobry nastrój!

Pełny harmonogram wydarzeń do sprawdzenia na stronie www.kinodzieci.pl, bilety dostępne są w kasach i na stronach internetowych kin. 

- Misją festiwalu Kino Dzieci jest sprowadzanie do Polski filmów dla najmłodszych widzów, których bohaterami są dzieci. To wcale nie jest oczywiste w kinie familijnym. Ważnym elementem festiwalu jest też to, żeby nie był wydarzeniem ekskluzywnym. Filmy z Konkursu Głównego będą pokazywane w 22 miastach Polski - zapowiada dyrektor Działu Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty, Maciej Jakubczyk.

Filmem inaugurującym tegoroczną edycję 6. MFF Kino Dzieci będzie „Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię” w reż. Lorenzo Mattottiego. Obraz ma już na swoim koncie pokazy w Cannes i Annecy, polska premiera w konkursie głównym festiwalu jest zapowiedzią szerokiej dystrybucji filmu, który trafi na ekrany kin na początku przyszłego roku. W sobotę premierowo zobaczymy również m.in. film fabularny z elementami animacji „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”, którego twórcą jest Ali Samadi Ahadi oraz „Wakacje z Raną”  w reż. Sanne Vogel, historię przyjaźni Holenderki Suzan i Rany – Syryjki z obozu dla uchodźców. Po filmie zaprosimy na spotkanie z reżyserką filmu i aktorką (filmową Suzan) – Polleke van der Sman.

W dzień otwarcia festiwalu obejrzymy trzy nowe odcinki przygód Żubra Pompika - polskiej animacji na podstawie książki Tomasza Samojlika. Czeka nas również premiera drugiego sezonu „Przytul mnie” na podstawie „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak, po seansie spotkamy się z Anną Błaszczyk reżyserką serii i Grzegorzem Wacławkiem, producentem i pomysłodawcą ze studia Animoon. Premierowo zobaczymy też odcinek „Basia i bałagan”, który jako zestaw „Basia 3”widzowie kin zobaczą w całości już 8 listopada. 

Podczas otwarcia festiwalu zaprosimy na warsztat sitodruku, przygotowany przez Kwiaciarnię Grafiki, a na warsztatach kreatywnych pomiędzy seansami m.in. nauczymy się rozpoznawać ślady zwierząt, budować rakiety, by wyruszyć w kosmos, a także uszyjemy Zdziśkowe portfeliki na drobne. 

W sobotę w sekcji poświęconej filmom Stanisława Jędryki powrócimy do Warszawy lat 70-tych w kultowym serialu - „Stawiam na Tolka Banana”, a za sprawą sekcji narodowej – Ciao Italia! rozsmakujemy się we włoskiej klasyce kina młodego widza i  zobaczymy m.in. iskrzącą kolorami animację „Pinokio” w reż. Enzo D'Alo.  

W drugim dniu festiwalu, w niedzielę zaprosimy m.in. na film „Solan i Ludwik – Misja Księżyc”, trzecią z serii animację Rasmusa A. Sivertsena, jednego z najbardziej uznanych twórców gatunku z Norwegii. Za scenografię filmu odpowiada polskie studio WJTeam/Likaon, z którego przedstawicielką Anną Mroczek spotkamy się po seansie oraz zobaczymy specjalną prezentację z fotosami z planu animacji.   

Premierowo zobaczymy animację „Marona - psia opowieść” w reż. Anki Damian. Niezwykłą opowieść będącą podróżą przez życie widzianą oczami psa. Będzie można zapoznać się z też produkcją „Willy i strażnicy jeziora. Zimowa przygoda” w reż. Zsolta Pálfiego. To animacja o odwadze, potrzebie harmonii w przyrodzie i walce o to, w co wierzymy.

W niedzielę nie zabraknie także dziecięcych klasyków, przypomnimy m.in.: „Pettsona i Findusa – mały kłopot wielka przyjaźń” (reż. Ali Samadi Ahadi), „Jestem William” (reż. Jonas Elmer), „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica” (reż. Josephine Bornebusch). Przed seansem  „Dzieci z Bullerbyn” (reż. Lasse Hallstrom) fragment książki przeczyta Michał Nogaś, a przed „Kubą guzikiem na tajemniczym lądzie” (reż. Dennis Gansel) w lekturę Michaela Ende wprowadzi nas Weronika Wawrzkowicz.

Mamy nadzieję, że wyselekcjonowane filmy z całego świata i wyjątkowe wydarzenia zapewnią Wam dużo radości i wzruszeń. Harmonogram filmów i wydarzeń towarzyszących zaplanowaliśmy tak, by w ciągu tygodnia do południa zapewnić uczestnictwo w ramach wizyt grup szkolnych, a po południu zaprosić na wydarzenia dedykowane rodzicom, opiekunom i nauczycielom.

Organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Kino Dzieci jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty

 

Wasze komentarze

sobota, 19.9.2020 19:29
piątek, 18.9.2020 11:11
czwartek, 17.9.2020 13:33
wtorek, 15.9.2020 14:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele