Jechał 135 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, bo "nie zna polskich przepisów"

piątek, 31.7.2020 10:04 602 1

Policjanci z wrocławskiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED, pełniąc służbę na terenie miasta zauważyli kierowcę seata, który jechał z niedozwoloną prędkością. Po sprawdzeniu okazało się, że na 50-tce miał aż 135 km/h. Mężczyzna tłumaczył, że nie miał świadomości, z jaką prędkością jedzie, a dodatkowo wyznał, że nie zna przepisów obowiązujących na terenie Polski. Kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu wchodzący w skład grupy SPEED zauważyli kierującego seatem, poruszającego się z prędkością znacznie przewyższającą na tym odcinku drogi.
Policjanci, mając do dyspozycji wyposażony w wideorejestrator nieoznakowany radiowóz, dokonali pomiaru prędkości dynamicznie poruszającego się kierującego. Urządzenie wskazało 135 km/h na ograniczeniu do 50 km/h co oznaczało, że mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 85 km/h.
Funkcjonariusze zatrzymali kierującego do kontroli. 26-latek wyznał, że nie był świadomy, z jaką prędkością jedzie, a dodatkowo oznajmił, że nie zna przepisów obowiązujących w Polsce, bo pochodzi z innego kraju.
W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci na mężczyznę nałożyli mandat w wysokości 500 złotych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawo jazdy 26-latka zostało zatrzymane na okres 3 miesięcy.

źródło: Policja Dolnośląska

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Andrzej piątek, 31.07.2020 12:45
W swoim kraju jechałby 45 ale co tam 100 euro

Przetargi
i Obwieszczenia

Zobacz