komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 23 sierpnia 2019

Apolinarego, Filipa

Jakie witaminy na cerę?

poniedziałek, 22.7.2019 13:14
kategorie artykułu:

Piękno fizyczne to nie tylko uroda, jaką zostaliśmy obdarzeni, ale również nasze indywidualne starania o to, by wyglądać jak najlepiej. Wizytówkę stanowi przede wszystkim nieskazitelna cera. Niestety, w czasach, kiedy króluje niezdrowe jedzenie, zanieczyszczenie metalami ciężkimi i powszechnie występujący smog, nie każdy może pochwalić się idealnym wyglądem twarzy, która pozbawiona byłaby nieestetycznych zmarszczek, przebarwień, czy wyprysków. Oczywiście odpowiednio dobrane środki kosmetyczne wspomagają walkę z wszelakimi niedoskonałościami, lecz trzeba mieć świadomość, iż podstawą jest dieta, na jaką składa się nie tylko program zbilansowanych i wartościowych posiłków, ale również wysokiej jakości zestaw witamin i minerałów takich jak specjalistyczne preparaty dostępne w sklepie witaminyswanson.pl. Które ze składników w szczególności są mile widziane u osób zmagających się ze szpecącymi cerę defektami? Poniżej krótkie kompendium wiedzy.

A na początek

Numerem jeden, jeśli chodzi o zbawienne dla skóry twarzy witaminy, to witamina A zwana retinolem. Ten składnik cechuje się wyjątkowo aktywnym działaniem, przyczyniając się w znaczącym stopniu do redukcji skali procesu starzenia się, więc im więcej omawianej witaminy w organizmie, tym mniej zmarszczek na buzi. Nadrzędną zaletą retinolu jest łagodzenie podrażnień, zwiększanie jędrności i zapewnianie odpowiedniego poziomu nawilżenia. Regeneruje uszkodzone warstwy skórne, przyczyniając się w olbrzymim stopniu do gojenia ran, likwidacji szorstkości oraz eliminacji nierówności cery. Ponadto, zmniejsza widoczność piegów i usuwa przebarwienia.

E jak eliksir

Witamina E, określana także mianem tokoferolu, to kolokwialnie mówiąc- witamina młodości. Podobnie jak wspomniana już wyżej witamina A, ma ona za zadanie neutralizowanie wolnych rodników, a zatem w wielkim skrócie – opóźnianie starzenia się skóry. Ujędrnia, nawilża, charakteryzując się zdolnością wiązania wody. Stymuluje tworzenie się kolagenu.

Słońce w pigułce

Czerpana z promieni słonecznych witamina D jest niesamowicie potrzebna organizmowi, a jednak ze względu na charakter naszego klimatu, często niedostarczana w wystarczającej ilości. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne w Polsce, jak pokazują wyniki badań statystycznych, zdecydowana większość rodaków cierpi na spore niedobory słonecznego składnika, dlatego też zaleca się solidną suplementację preparatami takimi jak chociażby wymienione już we wstępie naszego kompendium zestawy witaminowe marki Swanson. Posiadają one należycie wyważone dawki poszczególnych składników, więc nie ma obaw ani o to, że witaminy dostarczymy w zbyt małej, jak i wręcz odwrotnie- w zbyt obfitej ilości. Do czego witamina słońca jest tak bardzo przydatna? Przyspiesza proces regeneracji skóry, umożliwia jej szybsze ale zarazem naturalne łuszczenie, napina skórę, ma działanie przeciwzapalne.

K na krzepnięcie

Witamina K to kolejny ingredient do kompletu o jaki warto zadbać, wybierając suplementy diety, czy formując swój codzienny jadłospis. Przydatna dla skóry, a zwłaszcza cery, ponieważ zapewnia rozjaśnienie naskórka, likwidując przy tym wszelkie defekty kosmetyczne- od trądziku, przez przebarwienia i zaczerwienienia. Łagodzi, koi podrażnione warstwy skóry, idealnie radzi sobie z typem naczynkowym.

 
wczoraj, 22 godz temu
wczoraj, 23 godz temu
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork