Jakie dekoracje ślubne wybrać?

piątek, 15.7.2022 14:41 106

Ślub jest z pewnością doniosłym wydarzeniem w życiu każdej pary. Nic więc dziwnego, że chcą oni, by wszystko prezentowało się przepięknie. Mowa tu również o dekoracjach ślubnych. Na jakie dekoracje postawić, by wszystko ze sobą współgrało a goście byli zachwyceni? O tym poniżej.

Jakie są najpopularniejsze dekoracje ślubne?

Niektóre pary decydują się na prostotę, podczas gdy inne pragną bardziej wyszukanych rozwiązań. Od kwiatów i świec po balony i konfetti - istnieje wiele sposobów na udekorowanie miejsca, w którym odbędzie się wesele. Oto dziewięć najpopularniejszych pomysłów na dekoracje ślubne na ten wielki dzień:

  • kwiaty - są jednymi z najpopularniejszych dekoracji ślubnych, ponieważ są piękne i wyglądają naturalnie. Można je także wykorzystać na wiele różnych sposobów: od bukietów i dekoracji do girland i wieńców, są na tyle uniwersalne, że pasują do każdego stylu i motywu przewodniego;
  • świece - stały się nieodłącznym elementem ślubów, ponieważ tworzą romantyczną atmosferę dzięki delikatnemu blaskowi i migoczącym płomieniom;
  • latarnie i lampiony - można użyć małych lampionów wzdłuż przejścia i wewnątrz namiotu, jeśli organizujesz ślub na świeżym powietrzu.

Postaw na wstążki i kokardy

Na początku trzeba się zastanowić nad motywem przewodnim uroczystości, a następnie dopasować do niego styl i kolor dekoracji, również wszelkich wstęg i kokard. Może zdecydujecie się na styl rustykalny, a może na coś bardziej eleganckiego? Wybór należy do Was.

Wstążki i kokardy to łatwy sposób na dekoracje bez wydawania dużych pieniędzy. Są niedrogie, dostępne w różnych kolorach i rozmiarach, a do tego można je wykorzystać na wiele różnych sposobów. Można je zawiązać wokół krzeseł, powiesić na żyrandolach lub wykorzystać jako bieżniki na stół. Możesz je nawet przymocować do słoików wypełnionych kwiatami lub zielenią!

Zainwestuj w chodnik z płatków róż

Bez względu na to, jakim budżetem dysponujesz, istnieje wiele sposobów, aby dodać trochę stylu i koloru, na przykład za pomocą dekoracji. Dobrym pomysłem jest rozświetlenie przejścia lub postawienie na coś bardziej romantycznego, na przykład w chodnik z płatków róż.

Dzień ślubu to jeden z najważniejszych dni w Twoim życiu. To czas świętowania miłości między Tobą a Twoim partnerem. Dekoracje, które wybierzecie na ten dzień, nadadzą ton reszcie Waszego małżeństwa. Planując więc swój wielki dzień, pamiętajcie o powyższych wskazówkach. Na pewno nie zaszkodzą, a mogą pomóc.