komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Jak wybrać odpowiednią oprawę liniową do biura?

wtorek, 23.7.2019 19:42 , odsłony: 258
kategorie artykułu:

Oprawy liniowe z roku na rok zyskują na popularności. Duży wpływ na obserwowane trendy rynkowe ma coraz częstsze wykorzystanie przy ich produkcji technologii led, wypierającej coraz częściej standardowe i tradycyjne technologie oświetleniowe. Dzięki wykorzystaniu świetlówek i opraw ledowych możliwe jest zapewnienie długiego czasu ich działania (w zależności od wybranego osprzętu, może to być czas nawet kilkukrotnie dłuższy), a także optymalizacja kosztów energii wykorzystywanej na cele oświetlenia pomieszczeń. Technologia led pozostaje też o wiele przyjaźniejsza dla środowiska w porównaniu do innych metod oświetleniowych, które stosowane są na szerszą skalę.

Nie może więc dziwić, że coraz większa liczba przedsiębiorców sięga po oprawy liniowe do biura oraz innych pomieszczeń przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczych. Są to zazwyczaj różnego rodzaje hale magazynowe i produkcyjne, zakłady, ale także lokale użytkowe nastawione na sprzedaż detaliczną i hurtową oferowanych produktów. Na tym jednak nie kończy się spektrum zastosowań oświetlenia liniowego. Może ono z powodzeniem być wykorzystywane także na inne cele, np. dla oświetlenia prywatnych garaży, warsztatów i podobnego rodzaju pomieszczeń.

Czym są lampy i oprawy liniowe?

Oprawy liniowe to doskonała alternatywa dla standardowych lamp świetlówkowych oraz halogenów oświetleniowych. To proste w montażu oraz trwałe źródła światła, które dedykowane są dla pomieszczeń biurowych i przemysłowych, a także pomieszczeń gospodarczych w budynkach mieszkalnych. Występują w wielu wariantach i wymiarach, dzięki czemu każdy znajdzie produkt odpowiadający jego oczekiwaniom oraz uwarunkowaniom lokalowym. Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje opraw liniowych do biura. Pierwsza grupa produktów to lampy liniowe podtynkowe, których podstawowym przeznaczeniem jest zabudowa w systemach podwieszanych, budowanych w oparciu o profile aluminiowe zabudowane płytą kartonowo gipsową. Druga grupa – lampy liniowe natynkowe – to produkty przystosowane do montażu bezpośrednio na stropach i sufitach, bądź też jako oświetlenie zwisające z sufitów. Każdy z opisywanych kategorii produktów cechuje się wysoką estetyką oraz łatwym montażem, dzięki czemu możliwe jest bezproblemowe oświetlenie większości powierzchni wykorzystywanych w celach gospodarczych.

Dlaczego warto wybrać ledowe oprawy liniowe do biura?

Na jakość pracy wpływ może mieć wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest zapewnienie komfortowych warunków, w jakich praca ta miałaby być wykonywana. Dotyczy to z jednej strony pozostawienia do dyspozycji pracowników odpowiednich sprzętów – komputerów, ergonomicznych krzeseł i mebli biurowych. Z drugiej natomiast – zapewnienia odpowiedniego naświetlenia pomieszczeń sztucznym lub naturalnym źródłem światła. Jeżeli pomieszczenia nie mają odpowiedniego dostępu do naturalnego światła, należy zadbać o wyposażenie ich w dobrej jakości oświetlenie. Cechy te spełniają oprawy liniowe typu led, emitujące przyjazne dla oczu, niemęczące światło zbliżone barwą do promieni słonecznych.

Pełną ofertę opraw liniowych zobaczysz na: https://www.eled.pl/liniowe_oprawy_led_biurowe

 
wtorek, 29.9.2020 14:48
wtorek, 29.9.2020 09:51
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele