Impel przegrywa po tie-break’u z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza

wtorek, 22.11.2016 11:25 1384 0

W siatkarskim horrorze szóstej kolejki Orlen Ligi Impel Wrocław przegrał w Hali Orbita z Tauron MKS-em 2:3. Ponad dwie i pół godziny walki rozstrzygnęło się dopiero w piątym secie.

Mocne otwarcie spotkania zanotowały siatkarki z Dąbrowy Górniczej. Bezbłędna w ataku Helena Horka nic nie robiła sobie z wrocławskiego bloku i posyłała soczyste piłki, które lądowały w polu punktowym Impelek. Przy stanie 0:4 Marek Solarewicz wykorzystał pierwszą przerwę na żądanie aby przystopować nieco punktowy marsz gości. Ten manewr pozwoliła złapać oddech wrocławiankom, które w końcu zaczęły nabijać swój licznik. Przy stanie 5:11 w polu serwisowym pojawiła się Micha Hanckock i po raz kolejny w tym sezonie pokazała, jak wielką jest specjalistką w tym aspekcie gry. Mocne i rotowane zagrywki amerykanki pozwoliły Impelkom zremisować stan seta, chwilę później po ataku Natalii Mędrzyk Impel po raz pierwszy w tym meczu wyszedł na prowadzenie (16:15). Walka punkt za punkt toczyła się już do końca partii. Przy wyniku 23:23 Katarzyna Konieczna miała piłkę w górze, lecz uderzyła ją ponad palcami rywalek i to goście rozgrywali piłkę setową, którą wykorzystali już w pierwszej próbie. MKS zwyciężył 25:23

Gospodynie na początku drugiego seta nie popełniły błędu z pierwszej partii i nie pozwoliły przeciwniczkom zbudować przewagi. Od stanu 6:6 to Impelki przejęły inicjatywę nad setem i nie oddały jej aż do końca. Dużo piłek trafiało do Kasi Koniecznej, która nie zwykła marnować wysiłku swoich koleżanek i zamieniała te piłki na punkty. W połowie partii stało się jasne, że Światowy Dzień Życzliwości dla przyjezdnych się zakończył. Przewaga zawodniczek Marka Solarewicza dobrnęła do stanu 18:13 i tylko kataklizm mógł odebrać zwycięstwo w tej partii Impelkom. Mimo Chwili przestoju, po której MKS zbliżył się na dwa punkty(20:18) to wrocławianki wygrały tego seta 25:21 dzięki dobrze dysponowanym Oli Sikorskiej i Natalii Mędrzyk.

To nie był jednak koniec wielkich emocji w Orbicie. W trzeciej odsłonie ponownie lepsze okazały się zawodniczki z Dąbrowy Górniczej. Impel, choć prowadził przez większość czasu to doprowadził do nerwowej końcówki. Przy stanie 23:23 atak z krótkiej znakomicie wykończyła Kąkolewska, dając swojemu zespołowi piłkę setową. Wrocławianki nie wykorzystały tej szansy, która chwilę później się zemściła. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Juana Manuela Serramalery i wygrały 26:24 obejmując prowadzenie w meczu 2:1

Impelki ani myślały się poddać w tym meczu i z wielką determinacją rozpoczęły czwartą partię. Znakomite spotkanie rozgrywała Konieczna mocno pracując na tytuł najlepszej zawodniczki tego starcia. Dobrze zaczął funkcjonować wrocławski blok powstrzymując potężne uderzenia Heleny Horki, czy Regan Scott. Gospodynie zanotowały serię ośmiu punktów bez odpowiedzi rywalek doprowadzając do stanu 21:13. Niespodzianki nie było i ostatecznie Impel wygrał 25:18. Piłkę setową wykorzystała niezawodna Konieczna i o losach wygranej w całym meczu miał zdecydować tie-break.

Piąty set rozpoczął się fatalnie dla wrocławianek. Błędy w przyjęciu owocowały niemal darmowymi punktami dla MKS-u. Do tego Impelki myliły się w polu zagrywki. Przed zmianą stron siatkarki z Dąbrowy Górniczej prowadziły aż 8:2. Po zmianie udało się odrobić część strat (7:10) ale to przyjezdne grały w tej partii pewniej. Przy stanie 10:14 udało się wybronić dwie piłki setowe, ale to był wszystko, co udało się zrobić w tym tie-break’u. Błąd przekroczenia linii przez Agnieszkę Kąkolewską przy serwisie zakończył ten pojedynek. MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa tie-break 15:12 i cały mecz 3:2.

Impel Wrocław – Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (23:25, 25:21, 24:26, 25:18, 12:15)

Impel: Megan Courtney, Agnieszka Kąkolewska, Katarzyna Konieczna, Natalia Mędrzyk, Monika Ptak, Micha Hancock – Magdalena Stasiak (libero) - Andrea Kossanyiova, Aleksandra Sikorska.

Tauron MKS: Eleonora Dziękiewicz, Yael Castiglione, Tamara Kaliszuk, Kamila Ganszczyk, Helena Horka, Regan Scott – Kinga Drabek (libero) – Daria Paszek, Kathleen Weiss, Anna Miros, Marta Ciesiulewicz

źródło: Wrocław pl