komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 25 sierpnia 2019

Luizy, Ludwika

I. Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem rozegrane

piątek, 12.7.2019 13:18 , komentarze: 0 , odsłony: 311
kategorie artykułu:

Pierwsze Wrocławskie Mistrzostwa w Pływaniu Pieskiem rozstrzygnięte! Do zmagań stanęło 16 zawodników. Wygrani są wszyscy, ale jak na prawdziwe zawody przystało była rywalizacja, puchary i medale. Ale nie o sportowe laury tu chodziło, a o pomoc bezdomnym zwierzętom. Teraz i Ty możesz się włączyć w akcję.

Do zawodów stanęło 16 śmiałków: wrocławskich artystów, sportowców, dziennikarzy. Na liście startowej pojawiły się takie nazwiska sportowych sław jak: Irmina Całus i Pawlisz Agata (pływaczki), Róża Gumienna (mistrzyni w kickboxingu), Maciej Zieliński (koszykarz), Tomek Motyka (szpadzista) czy Robert Rosołek (Panthers Wrocław). Wyzwania też podjął się Tomasz Waśniewski, prezes WKS Śląsk Wrocław i dyrektor klubu – Krzysztof Paluszek i reprezentantka MPK Wrocław – Małgorzata Popenda. Nie zabrakło mocnej ekipy reprezentującej Wrocławski Teatr Muzyczny Capitol: Justyny Woźniak, Michała Zborowskiego i Marka Kocota (i Wojciecha Feliksa Kupczyńskiego w rezerwie). Dzielnie w szranki stanęli też dziennikarze: Patrycja -Błędowska-Jenczmionka (Radio Rodzina), Krzysztof Staszkiewicz (Radio Eska), Patryk Załęczny (Wroclaw.pl) i najdzielniejsza ze wszystkich – Elżbieta Osowicz (Radio Wrocław).

Najprawdopodobniej były to pierwsze na świecie mistrzostwa w tej dziedzinie. A działo się to na terenie basenu sportowego wrocławskiego Aquaparku, organizatora akcji. Skąd pomysł, by rozegrać zawody w pływaniu pieskiem, wyjaśniał Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego Parku Wodnego SA.

- Aquapark to obiekt rekreacyjny, nastawiony na jak największą liczbę gości, obiekt, który bije kolejne rekordy odwiedzin i nie narzeka na wyniki finansowe. Ale chciałbym podkreślić, że przede wszystkim jesteśmy spółką miejską i czujemy się zobowiązani do realizowania misji na rzecz mieszkańców naszego miasta – wyjaśniał prezes Aquaparku. - Na co dzień misję tę realizujemy poprzez rozwijanie naszych usług. Ale czujemy się też odpowiedzialni w innych obszarach, dlatego angażujemy się w pomoc bezdomnym zwierzętom. 

To one były bohaterami tego dnia: Kropka, Blue i Aka. To właśnie z myślą o nich i ich psich pobratymcach wszyscy zawodnicy stawili się w pełnym rynsztunku i dzielnie zmierzyli się ze stylem, który jak się okazuje stylem pływackim do końca nie jest. Skonstruowanie regulaminu zawodów było więc drobnym wyzwaniem, ale czego nie robi się dla szczytnej idei?

- Ważne, żeby głowa była ponad wodą, ramiona naprzemienne pracowały nie przełamując tafli wody, a ruchy nóg dowolne – instruował zawodników przed startem główny sędzia zawodów, Robert Poniatowski z MKS Juvenia. – Za każdy błąd będziemy doliczać 5 sekund kary.

Ale zawody udało się rozegrać bez dodatkowych punktów karnych. Obowiązywało absolutne fair play. Jak podkreślała Zofia Białoszewska, dyrektor wrocławskiego schroniska – przyjemnie było honorować zwycięzców medalami, ale wszyscy trafili do jej serca po równo. Za zaangażowanie i chęć niesienia pomocy jej podopiecznym.

Warto wspomnieć, że najlepszy wynik należał do Roberta Rosołka (18,9 sek.) i to on był pierwszy w klasyfikacji mężczyzn. Możliwe nawet, że jego czas to aktualnie rekord świata. Drugie miejsce zajął Michał Zborowski, a trzecie Tomasz Motyka. Pierwsza wśród pań była Agata Pawlisz (21,20 sek.), za nią uplasowały się na miejscach na podium Irmina Całus i Róża Gumienna. Złotymi medalistami w sztafecie została drużyna w składzie: Agata Pawlisz, Maciej Zieliński, Irmina Całus, Marek Kocot.

Przypomnijmy, że same zawody to dopiero początek wyzwania. Przebieg całej imprezy czujnie śledziła ekipa filmowa, która zmontuje z tego wydarzenia krótką relację filmową. Relacja zostanie opublikowana prze Aquapark na kanale YouTube. I tu pojawia się wyzwanie – im więcej osób obejrzy film, tym więcej biletów trafi na licytację na rzecz schroniska! Jeśli w ciągu tygodnia od publikacji film zdobędzie powyżej 10.000 odsłon, na aukcję trafi nawet pół tysiąca biletów do Aquaparku. Dlatego dalsza cześć akcji odbywa się pod hasłem: Oglądaj. Licytuj. Pomagaj! I adresowana jest do każdego kto chce się włączyć w akcję.

 

Wasze komentarze

czwartek, 22.8.2019 15:00
czwartek, 22.8.2019 14:31
wtorek, 20.8.2019 20:00
3
poniedziałek, 19.8.2019 17:38
czwartek, 15.8.2019 12:21
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki