komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 26 czerwca 2019

Jana, Pawla

Gwardia Wrocław: Arkadiusz Olczyk zostaje!

sobota, 25.5.2019 12:30 , komentarze: 0 , odsłony: 177
kategorie artykułu:

Rusza #GWRteam. Prezentacja zespołu na sezon 2019/20 rozpocznie się od przedłużenia umowy z Arkadiuszem Olczykiem. Środkowy, który wielokrotnie udowadniał, że świetnie zna się na swoim fachu. A dodatkowo, z „Projektem Gwardia” związał swoją przyszłość, podobnie jak z samym Wrocławiem. 

Olczyk w sezonie 2019/20 był najlepiej blokującym wrocławskiego zespołu. Mierzący 202 cm wzrostu z 66 skutecznymi blokami znalazł się na 7 miejscu spośród wszystkich pierwszoligowców, bez podziału na pozycje. Olczyk zdobył 199 punktów dla wrocławskiej drużyny na przestrzeni całego sezonu, będąc również jednym z liderów w szatni GWR.   

– Tak naprawdę, długo się nie zastanawiałem nad ofertą ze strony klubu. Właściwie to czekałem, jaki ruch wykona Gwardia po sezonie. Pojawił się sygnał, dogadaliśmy się i dobrze, że zostaję we Wrocławiu. Moje życie kręci się wokół tego miasta, jeśli dołoży się do tego siatkówkę, w którą mogę grać na pierwszoligowym poziomie, to mamy fajny komplet – mówi po przedłużeniu umowy środkowy.

Środkowy Gwardii to jeden z kilku siatkarzy, których drugi sezon wrocławscy kibice będą mogli oglądać na boisku. Warto dodać, że Olczyk wywodzi się z Dolnego Śląska, konkretnie z Oławy. A w swoim dorobku ma m.in. złoty medal na pierwszoligowym froncie, w barwach Victorii PWSZ Wałbrzych. Trenerem tamtej drużyny był nie kto inny, a Krzysztof Janczak. Czyli ten, który teraz będzie odpowiadał za wyniki Gwardzistów. 

 Cieszę się, że część kolegów z drużyny, zostaje na kolejny sezon. Stworzyliśmy naprawdę fajną ekipę, która rozumiała się na boisku i poza nim. Co ważne, potrafiliśmy często radzić sobie z jakimiś problemami, dusząc je w zarodku. Szkoda też, że choć paru chłopaków zostaje w zespole, kilku też odeszło z klubu. Taki jest jednak nasz sportowy los – dodaje Olczyk.

Siatkarze, którzy zaufali „Projektowi Gwardia” i będą reprezentować barwy GWR w sezonie 2019/20, symbolicznie, będą przedstawiani na terenie legendarnej, Krupniczej. Nawiązujemy tym samym do naszych korzeni, pamiętając o wieloletniej tradycji mocnej, męskiej siatkówki w sercu Wrocławia. Taki jest też cel „Projektu Gwardia” w perspektywie dwóch najbliższych lat oraz sezonów. Powrót wrocławskiej siatkówki do PlusLigi.

– Z boku „Projekt Gwardia” wygląda bardzo fajnie. Czas pokaże, jak to się wszystko poukłada, ale perspektywa jest rzeczywiście, rewelacyjna. Czekamy na to, żeby to się ładnie rozwinęło w stronę dalszych sukcesów, a my, sportowo, razem z „Projektem Gwardia” – ocenia pomysł na przyszłość dla siatkówki Olczyk.

Foto: Materiały prasowe KS Gwardia

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
wtorek, 25.6.2019 13:00
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele