komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

niedziela, 17 lutego 2019

Aleksego, Zbigniewa

Groził pasażerowi tramwaju śmiercią, trzymając nóż!

piątek, 5.10.2018 10:00 , komentarze: 1 , odsłony: 1059
kategorie artykułu:

Policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie mężczyzny, który agresywnie zachowywał się w tramwaju. Informację przekazał zaniepokojony 20-latek, który na miejscu opowiedział funkcjonariuszom o szczegółach całego zdarzenia. Szybkie i skuteczne działania, podjęte niemal natychmiast przez policjantów, doprowadziły do namierzenia i zatrzymania podejrzanego. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za kierowanie gróźb karalnych grozić mu może teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgłaszający jechał tramwajem w okolicy Dworca Nadodrze. W pewnym momencie stał się obiektem ataku nieznanego mu mężczyzny. Napastnik trzymał w ręku nóż i groził 20-latkowi. Zaniepokojony mężczyzna zadzwonił po Policę.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, dokładnie sprawdzili rejon, w którym miał z tramwaju wysiąść mężczyzna z nożem. Po dwudziestu minutach sprawdzeń, namierzyli go na ul. Pomorskiej we Wrocławiu. Nadal trzymał w ręku nóż. Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów, aby odłożył nóż. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, ale najważniejsze, że zadziałali skutecznie. Przy użyciu siły fizycznej i chwytów obezwładniających, odebrali mężczyźnie nóż i założyli na ręce kajdanki. Nic nikomu się nie stało. Zatrzymanym okazał się 60-letni mieszkaniec Ołbina.

W momencie, gdy funkcjonariusze prowadzili zatrzymanego do radiowozu, podszedł do policjantów kolejny mężczyzna. Oświadczył, że zatrzymany przed chwilą również jemu groził pozbawieniem życia.

W związku z tymi zdarzeniami, 60-latek usłyszał już dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


czwartek, 14.2.2019 09:09
2
poniedziałek, 11.2.2019 08:40
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork