komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 października 2018

Ireny, Kleopatry

Groził pasażerowi tramwaju śmiercią, trzymając nóż!

piątek, 5.10.2018 10:00 , komentarze: 1 , odsłony: 864
kategorie artykułu:

Policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie mężczyzny, który agresywnie zachowywał się w tramwaju. Informację przekazał zaniepokojony 20-latek, który na miejscu opowiedział funkcjonariuszom o szczegółach całego zdarzenia. Szybkie i skuteczne działania, podjęte niemal natychmiast przez policjantów, doprowadziły do namierzenia i zatrzymania podejrzanego. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za kierowanie gróźb karalnych grozić mu może teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgłaszający jechał tramwajem w okolicy Dworca Nadodrze. W pewnym momencie stał się obiektem ataku nieznanego mu mężczyzny. Napastnik trzymał w ręku nóż i groził 20-latkowi. Zaniepokojony mężczyzna zadzwonił po Policę.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, dokładnie sprawdzili rejon, w którym miał z tramwaju wysiąść mężczyzna z nożem. Po dwudziestu minutach sprawdzeń, namierzyli go na ul. Pomorskiej we Wrocławiu. Nadal trzymał w ręku nóż. Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów, aby odłożył nóż. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, ale najważniejsze, że zadziałali skutecznie. Przy użyciu siły fizycznej i chwytów obezwładniających, odebrali mężczyźnie nóż i założyli na ręce kajdanki. Nic nikomu się nie stało. Zatrzymanym okazał się 60-letni mieszkaniec Ołbina.

W momencie, gdy funkcjonariusze prowadzili zatrzymanego do radiowozu, podszedł do policjantów kolejny mężczyzna. Oświadczył, że zatrzymany przed chwilą również jemu groził pozbawieniem życia.

W związku z tymi zdarzeniami, 60-latek usłyszał już dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

Praca na GoWork
Praca na GoWork
monitoring GPS
Teagle
części Samsung
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
biura do wynajęcia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Wypożyczalnia osuszaczy
Sklep AZE
New-House