komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

środa, 12 grudnia 2018

Dagmary, Aleksandra

Groził pasażerowi tramwaju śmiercią, trzymając nóż!

piątek, 5.10.2018 10:00 , komentarze: 1 , odsłony: 984
kategorie artykułu:

Policjanci otrzymali zgłoszenie w sprawie mężczyzny, który agresywnie zachowywał się w tramwaju. Informację przekazał zaniepokojony 20-latek, który na miejscu opowiedział funkcjonariuszom o szczegółach całego zdarzenia. Szybkie i skuteczne działania, podjęte niemal natychmiast przez policjantów, doprowadziły do namierzenia i zatrzymania podejrzanego. Usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za kierowanie gróźb karalnych grozić mu może teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgłaszający jechał tramwajem w okolicy Dworca Nadodrze. W pewnym momencie stał się obiektem ataku nieznanego mu mężczyzny. Napastnik trzymał w ręku nóż i groził 20-latkowi. Zaniepokojony mężczyzna zadzwonił po Policę.

Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce, dokładnie sprawdzili rejon, w którym miał z tramwaju wysiąść mężczyzna z nożem. Po dwudziestu minutach sprawdzeń, namierzyli go na ul. Pomorskiej we Wrocławiu. Nadal trzymał w ręku nóż. Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów, aby odłożył nóż. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie, ale najważniejsze, że zadziałali skutecznie. Przy użyciu siły fizycznej i chwytów obezwładniających, odebrali mężczyźnie nóż i założyli na ręce kajdanki. Nic nikomu się nie stało. Zatrzymanym okazał się 60-letni mieszkaniec Ołbina.

W momencie, gdy funkcjonariusze prowadzili zatrzymanego do radiowozu, podszedł do policjantów kolejny mężczyzna. Oświadczył, że zatrzymany przed chwilą również jemu groził pozbawieniem życia.

W związku z tymi zdarzeniami, 60-latek usłyszał już dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do dwóch lat. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


wczoraj, 23 godz temu
poniedziałek, 10.12.2018 15:00
monitoring GPS
Kserokopiarki
New-House
Sklep AZE
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Teagle
Praca na GoWork
Praca na GoWork
cz??ci Samsung
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
biura do wynaj?cia
Wypo?yczalnia osuszaczy