Gdzie kupić ekologiczne środki czystości?

wtorek, 31.5.2022 13:11 162

Nieświadomie cały czas sami atakujemy się bombami chemicznymi, testując co rusz nowe, wybijające się marki środków czystości. Nie dość, że szkodzą one naszemu organizmowi, to na dodatek mają negatywny wpływ na środowisko. Jeden z popularniejszych środków dezynfekujących jest oznaczony znakiem martwej ryby i uschniętym drzewem, co oznacza zagrożenie dla środowiska wodnego. Może warto zaopatrywać się w produkty przyjazne dla siebie i dla natury? Gdzie i jakie? O tym za moment.

Pranie i wybielanie naturalne, niealergiczne

Używanie mniej sztucznych, a bliższych natury ekologicznych środków czystości wpływa pozytywnie także na nas. Wszelkie problemy alergiczne i skórne mogą być spowodowane przez stosowanie nienaturalnych środków czystości. Może warto środki piorące z reklam, ze składem   przypominającym tablicę Mendelejewa, zamienić na skorupy orzecha z Indii i Nepalu. Jest to świetny, ekologiczny środek piorący o właściwościach antybakteryjnych i antygrzybicznych. Dlatego też nadaje się do ochrony roślin zamiast pestycydów. Możesz też myć nim swoje włosy. Czy można być bliżej natury? Do prania zamiast wybielacza zastosuj sodę oczyszczoną, która jest bezpieczna dla człowieka i nie grozi poparzeniami przez opary. 

Sprzątać środowisko, ale przede wszystkim nie zatruwać, także swojego organizmu

Zamiast stosować wspomniany na wstępie trujący środek dezynfekujący do sanitariatów, który także podrażnia skórę, lepiej pomyśleć o czymś zdrowszym dla Ciebie i dla środowiska wodnego. Warto rozejrzeć się w dobrym sklepie takim jak  Eko Dla Ciebie za ekologicznymi środkami czystości takimi jak koncentraty probiotyczne. Te specyfiki z mikroflorą ze skrupulatnie dobranymi aromatami organicznymi dezynfekują, ale także odświeżają. Dzięki nim wysprzątasz cały swój dom. Są szybko biodegradowalne, mają wiele zastosowań: do sanitariatów, kuchni, płukania tkanin, usuwania nieprzyjemnych zapachów i pleśni na ścianach. Warto zauważyć, że takie środki ze względu na naturalny skład dają o wiele więcej możliwości użycia. Brak negatywnego wpływu na środowisko praktycznie powoduje brak ograniczeń do ich wykorzystania. Dlatego może nie podstawowe, ale dające dużo do myślenia zastosowanie tych produktów jest takie, że nadają się do przemywania liści, co byłoby nie do pomyślenia przy chemicznych odpowiednikach.

Ekologiczne odplamiacze, czyli jak nie dać plamy

Dobrym środkiem chemicznym na plamy, ale występującym w naturze jest czteroboran sodu dziesięciowodny. Jest to specyfik, dzięki któremu poradzisz sobie ze wszelkimi plamami po winie, burakach, herbacie czy dżemie. Może być także stosowany jako środek czyszczący z wodą i octem. Zastosujesz go również do mycia kafelek,  toalet, posadzek, a nawet do udrażniania rur. Takim samym sprzymierzeńcem w zwalczaniu plam z herbaty i kawy jest już wspomniana soda oczyszczona, którą wyczyścimy także srebro, umyjemy okna, dywany, zlikwidujemy brzydkie zapachy, doczyścimy żelazko. Eko środki do prania i sprzątania współgrają z przyrodą i z nami. Są biodegradowalne, wydajne, bezpieczne dla całej rodziny, przeciwalergiczne oraz mają wiele zastosowań. Ekologiczne środki czystości, jak również inne produkty, które z powodzeniem zastąpią chemiczne preparaty, znajdziesz w internetowym sklepie Eko dla Ciebie. Pełną ofertę sklepu poznasz pod tym adresem: https://ekodlaciebie.pl.