komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 22 września 2019

Tomasza, Maurycego

Gala Kreatywnych 2019 już jutro

środa, 11.9.2019 20:10 , komentarze: 0 , odsłony: 164
kategorie artykułu:

12 września o godz. 18.30 w Imparcie rozpocznie się gala 30 Kreatywnych Wrocławia 2019.  To okazja, by poznać laureatów, spotkać społecznych aktywistów, ludzi nauki, kultury oraz biznesu. 

Wyróżnienie Kreatywnych Wrocławia od 5 lat w imieniu miasta przyznaje Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. Ideą projektu jest pokazanie tych, których dokonania i sukcesy, zarówno międzynarodowe, jak i w skali mikro, są warte nagłośnienia. 

Laureaci wybierani są spośród kilkuset kandydatów wskazanych przez wrocławian. Ich sylwetki są prezentowane w specjalnym serwisie: https://www.wroclaw.pl/30-kreatywnych-wroclawia/ 

Tytuł przyznawany jest w czterech kategoriach

W kategorii Kultura/sztuka/dizajn wyróżniliśmy w tym roku m.in. Agatę Kucińską – aktorkę i reżyserkę teatralną, Joannę Kuciel-Frydryszak – dziennikarkę i pisarkę, autorkę poczytnych „Służących do wszystkiego” czy Antoniego Wajdę – artystę-malarza, rysownika, oryginalnego komentatora życia społecznego. 

W kategorii Nauka prezentujemy: prof. Rafała Werona, naukowca z Politechniki Wrocławskiej, który kieruje jednym z najlepszych na świecie zespołów analityków zajmujących się cenami energii elektrycznej. O swojej pracy opowiada nam także prof. Wojciech Niżański, lekarz weterynarii, inicjator starań o zachowanie gatunków zagrożonych wyginięciem. 

W kategorii Społeczeństwo/miasto laureatami są m.in. Piotr Falkowski, lider społeczności Wojszyc, oraz założyciele i załoga Cafe Równik, kawiarni na Nadodrzu, której gospodarzami są osoby z niepełnosprawnościami. 

Natomiast w kategorii Biznes opowiadamy m.in. o firmie Rextorn Metalwork, pracowni repuserskiej, gdzie powstały rekwizyty do kultowej „Gry o tron” oraz o nadzwyczajnym sukcesie trójki młodych wrocławian, którzy zaczynali biznes w garażu, a dzisiaj ich Luxon LED, to dzisiaj potężne przedsiębiorstwo z ponad setką pracowników i obsługujące światowe marki. 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
piątek, 20.9.2019 16:18
piątek, 20.9.2019 15:23
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki