Gala FEN na Hali Orbita

czwartek, 29.9.2022 14:22 248 0

Maciej Kaliciński (5-5, 5 KO) podejmie Dawida Karecińskiego (2-0, 1 KO) podczas gali FEN 42, która 15 października odbędzie się w hali Orbita. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii piórkowej. Mateusz Rajewski wypadł z tego starcia przez kontuzję.
Bilety na FEN 42 nabyć można na EVENTIM.

Kaliciński wszystkie swoje wygrane walki zakończył przed czasem nokautując swoich przeciwników. Zawodnik z Wrocławia ma za sobą debiut w FEN, kiedy podczas gali z numerem 36 stoczył znakomity bój z Krzysztofem Dobrzyńskim. Tamta walka została nagrodzona bonusem za najlepszy pojedynek całej szczecińskiej edycji. "Loken" szerszej publiczności pokazywał się chociażby walcząc dla ACA czy Armia Fight Night. Podpieczny Mateusza Dubiłowicza w premierowej odsłonie pokonał przez techniczny nokaut Patryka Bąka, wcześniej rozprawił się z Muslimem Abdulaevem.

Kareciński ma za sobą dwa zawodowe starcia i w obu wygrywał ze swoimi przeciwnikami. Podczas gali Armia Fight Night 9 zwyciężył przez techniczny nokaut z Rashadem Kaddourą. Pół roku później rozprawił się na pełnym dystansie z Przemysławem Górnym - sędziowie jednomyślnie podjęli decyzję o triumfie wojownika z Dolnego Śląska. We Wrocławiu Karakan zadebiutuje pod szyldem FEN.

Oskar Stachura podejmie Radosława Czajkę podczas gali FEN 42, która 15 października odbędzie się we wrocławskiej hali Orbita. Pojedynek na zasadach semi-pro zakontraktowano w limicie kategorii piórkowej.

Oskar Stachura to młody zawodnik trenujacy w Bebson Team Bielawa. Jego głównym trener jest Sławomir Grabowski, który jest czarnym pasem BJJ. Stachura jest mistrzem europy ALMMA z 2021 roku i posiada amatorski rekord 9-2. Oskar jest też klubowym kolegą czołowego zawodnika FEN - Mariusza Joniaka.

Radosław Czajka do 21-letni wojownik trenujący w klubie w Anaconda Team. W 2019 roku zdobył brązowy medal mistrzostw Polski ALMMA w kategorii junior. Dwa lata później powtórzył to osiągnięcie. Rekord semi-pro Czajki to 4-2, w karierze amatorskiej sotczył 19 pojedynków, z których 12 wygrał.

Pojedynki semi-pro w MMA odbywają się na dystansie 3 rund po 3 minuty każda.
– nie można używać łokci
– nie można uderzać kolanem w głowę
– nie można używać “skrętówek”

Mateusz Siudak ( 4-1) podejmie Pawła Jóżefowicza (6-5) podczas gali FEN 42: TAURON Fight Night Wrocław, która 15 października odbędzie się w hali Orbita we Wrocławiu. Pojedynek na zasadach K-1 zakontraktowano w limicie do 70 kilogramów. Eliasz Jankowski wypadł z zestawienia z powodu problemów osobistych.

Siudak to 25-letni zawodnik Silesian Fight Gym i Jenel Fight Club. W karierze amatorskiej stoczył 22 walki, z których 16 wygrał, 5 przegrał i 1 zremisował. Siudak to mistrz Poolski WFMC w K-1, wicemistrz Polski WKF oraz zdobywca trzeciego miejsca podczas mistrzostw Polski PZKB Low Kick.

Józefowicz to zawodowy mistrz Polski K-1 oraz zdobywca Pucharu Świata. Wojownik z Dolnego Śląska reprezentuje dwa kluby - Kickboxer Wrocław oraz Fighter Nowa Sól. W karierze amatorskiej stoczył 60 pojedynków. Józefowicz to reprezentant Polski, który podczas gali FEN 42 zadebituje pod szyldem organizacji.