komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 28 lutego 2021

Romana, Ludomira

Fundacja „Weź Pomóż” zbiera pieniądze na kaucję za nową siedzibę

piątek, 19.2.2021 13:41 , komentarze: 0 , odsłony: 159
kategorie artykułu:

Fundacja kierowana przez Jana Piontka musi wyprowadzić się z ul. Legnickiej. Nowy lokal już jest wytypowany, jednak trzeba wpłacić za niego kaucję. Fundacja „Weź Pomóż” zbiera pieniądze na ten cel. 

Pod nowym adresem warunki są lepsze niż w dotychczasowej siedzibie. Przy ul. Poznańskiej urządzona zostanie kuchnia (wyposażenie ufundowała jedna z wrocławskich firm), znajdą się tam: biblioteka, łaźnia, pokoje spotkań i sala z niewielką sceną.
Fundacja „Weź Pomóż” na liście podopiecznych ma 1400 osób. Część zgłasza się po prowiant do jej siedziby, ale sporej grupie jedzenie trzeba dostarczyć do domów. Odrębnym zadaniem jest uzupełnianie lodówek społecznych, do których trafia jedzenie przekazane m.in. przez restauratorów i osoby prywatne. Tygodniowo to nawet 4 tony żywności. To także ważna forma wsparcia osób niezamożnych. W te działania zaangażowanych jest ponad sto wolontariuszy.

- Nie ograniczamy się do rozdawania jedzenia. Staramy się aktywizować osoby, które do nas się zgłaszają po pomoc. Dotąd pomogliśmy znaleźć pracę ponad 60 osobom – mówi Jan Piontek.

Psycholog, policjant, pielęgniarka

Ten segment działalności fundacji będzie rozwijany. W planach są dyżury m.in. psychologa, pielęgniarki, policjanta, pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Piontek chce organizować szkolenia i warsztaty aktywizujące.

Część czynszu za nową siedzibę bierze na siebie miasto. Jednak warunkiem podpisania umowy z Agencją Mienia Wojskowego (do niej należą pomieszczenia przy ul. Poznańskiej) jest wpłacenie kaucji. – Potrzebujemy na to prawie 25 tysięcy złotych. Nie mamy takich pieniędzy, dlatego prosimy o wsparcie i uruchomiliśmy zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl – apeluje Jan Piontek. – Na zgromadzenie potrzebnej sumy mamy czas do końca lutego.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 20 godz temu
sobota, 27.2.2021 19:42
piątek, 26.2.2021 15:41
piątek, 26.2.2021 13:10
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele