komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

poniedziałek, 17 grudnia 2018

Olimpii, Lazarza

Fortum sfinansuje wewnętrze instalacje grzewcze

środa, 13.6.2018 10:28 , komentarze: 1 , odsłony: 392
kategorie artykułu:

12 czerwca br. rusza nabór wniosków o dofinansowanie na budowę wewnętrznych instalacji grzewczych i przyłączenie do sieci ciepłowniczej nieruchomości zlokalizowanych w centrum stolicy Dolnego Śląska. To jeden z elementów programu poprawy jakości powietrza realizowanego przez Fortum pod hasłem CZYSTA ENERGIA DLA WROCŁAWIA.  W 2018 roku na nowe przyłączenia w mieście oraz modernizację i rozwój sieci firma przeznaczy 65 mln złotych.

Fot. Pixabay

Brak wewnętrznych instalacji centralnego ogrzewania stanowi jedną z głównych barier uniemożliwiających podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej. Za instalację odpowiada właściciel lub zarządca nieruchomości. Fortum w ramach programu antysmogowego przeznacza jednak  milion złotych na budowę wewnętrznych instalacji.

MILION NA INSTALACJE WEWNĘTRZNE

Ze wsparcia skorzystać mogą właściciele nieruchomości zlokalizowanych w wyznaczonym obszarze śródmieścia Wrocławiaz min. 15 mieszkaniami w budynku ogrzewanym przynajmniej w 70% piecami węglowymi. Nieruchomość nie może posiadać wewnętrznej instalacji grzewczej. Zakwalifikowanie wniosku o dofinansowanie wymaga także zgód min. 70% mieszkańców danej nieruchomości na przyłączenie do sieci ciepłowniczej. 

- Zależy nam aby każda złotówka przeznaczona na realizację programu antysmogowego przyniosła jak największy efekt ekologiczny. Dlatego o przyznaniu dofinansowania na budowę instalacji wewnętrznych zdecyduje liczba zlikwidowanych pieców węglowych w danej nieruchomości. W przypadku budynków o tej samej liczbie pieców weźmiemy pod uwagędatę złożenia wniosku – mówi Piotr Górnik, dyrektor ds. energetyki cieplnej w Fortum. 

CIEPŁO Z SIECI W 12 MIESIĘCY

Z programu antysmogowego skorzystać mogą również mieszkańcy, którzy we własnym zakresie sfinansują wewnętrzną instalację grzewczą. Fortum przyłączy do sieci każdą kamienicę i budynek 
w centrum Wrocławia, w całości pokryje koszty budowę przyłącza, nie pobierze tzw. opłaty przyłączeniowej, a ewentualne wydatki związane z budową węzła rozłoży mieszkańcom na dogodne raty. Od momentu złożenia wniosku przyłącze powstanie maksymalnie w ciągu 12 miesięcy. Dedykowani konsultanci posłużą pomocą na każdym etapie procedury przyłączeniowej.

Tylko w 2018 roku na modernizację, rozbudowę sieci i nowe przyłączenia we Wrocławiu Fortum przeznaczy 65 mln złotych. Od stycznia br. podpisaliśmy 89 umów na podłączenie do sieci, z czego 31 dotyczy likwidacji niskiej emisji w obszarze śródmiejskim. Zachęcamy kolejnych mieszkańców do skorzystania z programu antysmogowego. Każdy budynek ogrzewany ciepłem sieciowym to mniej indywidualnych pieców w stolicy Dolnego Śląska, a w konsekwencji mniejsza emisja zanieczyszczeń – mówi Piotr Górnik.  

INFORMACJE O PROGRAMIE

Informacje na temat programu CZYSTA ENERGIA DLA WROCŁAWIA oraz wzory wniosków będą dostępnena stronach internetowych energiadlawroclawia.pl oraz przylaczsie.fortum.pl. Do dyspozycji mieszkańców jest takżespecjalny telefon (604 597 128).  W najbliższych dniach rozpocznie się kampania informacyjna zachęcająca wrocławian do przyłączania się do sieci ciepłowniczej oraz ubiegania się  o dofinansowanie budowy wewnętrznych instalacji grzewczych.

 

Wasze komentarze


piątek, 14.12.2018 12:03
wtorek, 11.12.2018 09:52
poniedziałek, 10.12.2018 15:00
Praca na GoWork
Praca na GoWork
New-House
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Sklep AZE
cz??ci Samsung
Teagle
Kserokopiarki
monitoring GPS