komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Ewakuowano ponad 400 pasażerów lotniska we Wrocławiu!

wtorek, 29.10.2019 15:56 , komentarze: 0 , odsłony: 5943
kategorie artykułu:

28 października funkcjonariusze Straży Granicznej z wrocławskiego lotniska ewakuowali ponad 400 osób z ogólnodostępnego terminala. Powodem był pozostawiony przez podróżnego plecak.

       Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay

Około 17:30 funkcjonariusze Straży Granicznej zostali poinformowani przez pracowników SOL o pozostawionym czarnym plecaku, który znajdował się przy biurach wypożyczalni samochodów w Międzynarodowym Porcie Lotniczym we Wrocławiu-Strachowicach. Na miejscu funkcjonariusze SG stwierdzili, że plecak nie ma żadnych przywieszek bagażowych, nikt też z rozpytanych osób nie widział osoby, która mogła pozostawić  podejrzany bagaż.

Na podstawie analizy monitoringu również nie ustalono właściciela plecaka. Powiadomiono Zarządzającego Lotniskiem, że na potrzeby rozpoznanie pirotechnicznego należy poszerzyć strefę bezpieczeństwa wokół bagażu, ewakuować  pasażerów znajdujących się w pobliżu oraz konieczne jest zabezpieczenie medyczne i przeciwpożarowe niezbędne do zabezpieczenia działań pirotechnicznych. Z zagrożonego rejonu  ewakuowano ok. 410 osób. Po dokonanym rozpoznaniu minersko-pirotechnicznym bagaż o godz. 18:45 uznano za bezpieczny. W plecaku znajdowały się rzeczy osobiste a plecak prawdopodobnie został zapomniany przez właściciela.

Każdorazowe pozostawienie bagażu bez opieki skutkuje uruchomieniem szeregu procedur bezpieczeństwa oraz utrudnia prawidłowe funkcjonowanie portu lotniczego. Za pozostawienie bagażu bez opieki grozi mandat w wysokości 500 zł, natomiast zarządzający lotniskiem może dochodzić od osoby odszkodowania związanego z kosztami przeprowadzonej akcji i związanymi z tym utrudnieniami na lotnisku.

/Nadodrzański Oddział Straży Granicznej  

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki