Elektrośmieciarka bezpłatnie zabierze stare lodówki, pralki, telewizory!

piątek, 12.12.2014 13:32 3605 0

Problem elektroodpadów we Wrocławiu rozwiązany - "Elektrośmieciarka" bezpłatnie zabierze stare lodówki, pralki, telewizory!

Podczas niedawno zakończonej Akcji Dni Elektrorecyklingu wrocławianie wielokrotnie pytali organizatorów o to, w jaki sposób łatwo i bez dodatkowych kosztów pozbyć się zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Terminy organizowanych zbiórek nie zawsze bowiem pokrywają się z datą wymiany starej lodówki czy pralki. Podobnie jak w przypadku przygotowanych przez gminę specjalnych punków zbiórki (tzw. PSZOKów) czy możliwości pozostawienia sprzętu w sklepie i serwisie – problemem jest przewiezienie go na miejsce. Bo wcale nie jest to proste. Zużyty sprzęt AGD zajmuje wiele miejsca i waży nawet do 60 kilogramów, jest też nieporęczny i rzadko mieści się do samochodu osobowego.

- Nasza Akcja Dni Elektrorecyklingu "włączyła eco wyobraźnię" wrocławian. Widzimy, że prowadzone w jej trakcie działania edukacyjne np. konkurs w formie gry miejskiej czy film edukacyjny emitowany na Placu Solnym rozbudziły też ich oczekiwania, dotyczące systemu zbierania odpadów. Nie możemy ich zostawić z problemem. Podjęliśmy więc decyzję, że przez cały rok wspierać będziemy Miasto w oczyszczeniu go z elektroodpadów. I to bezpłatnie! - mówi Katarzyna Ombach, inicjatorka Projektu "Elektrośmieciarka".

Elektrośmieciarka to usługa darmowego odbioru zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z domu mieszkańców Wrocławia. Od dziś mogą oni pozbyć się zużytych sprzętów wielkogabarytowych np. lodówki, pralki, kuchenki czy telewizora nie wychodząc
z domu.

Aby skorzystać z usługi wystarczy zadzwonić pod numer 12 292 66 66 i umówić się na odbiór sprzętu. Można też wypełnić formularz na stronie www.elektrosmieciarka.pl a pracownik firmy oddzwoni, aby ustalić szczegóły odbioru. Zgłosić można co najmniej jedną sztukę zużytego sprzętu wielkogabarytowego (pralka, lodówka, kuchenka, zmywarka) albo 1 sztukę sprzętu średniej wielkości lub łącznie 15 kg mniejszych urządzeń. Elektrośmieciarka odbierze je całkowicie bezpłatnie!

O umówionej godzinie, w ciągu 5 dni od zgłoszenia, samochód przyjedzie po odbiór sprzętu. W budynkach bez windy kierowca samodzielnie zniesie go po schodach - również bez dodatkowych opłat. Za oddanie dużego sprzętu przewidziany jest też drobny upominek np. torba ekologiczna

Dodaj komentarz

Komentarze (0)