komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Dziś poznamy WROCŁAWIANKI ROKU | Transmisja z gali o godzinie 19.00

wtorek, 1.12.2020 11:55 , komentarze: 0 , odsłony: 223
kategorie artykułu:

Dziś, 1 grudnia o godzinie 19.00 w Narodowym Forum Muzyki odbędzie się uroczysta gala, w czasie której nagrodzone zostaną wrocławianki aktywnie działające w życiu miasta oraz pracujące na rzecz innych kobiet. Wręczenia statuetek dokona Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia oraz przedstawicielki Wrocławskiej Rady Kobiet – organizatorek konkursu.

Tytuł Wrocławianki Roku otrzyma pięć wyróżniających się kobiet, które aktywnie i konsekwentnie realizują działania społeczne, równościowe, proekologiczne czy naukowe.

Z powodu epidemii gala odbędzie się bez udziału publiczności, natomiast zapraszamy do oglądania transmisji, która będzie dostępna na stronie www.wroclaw.pl oraz stronie Wrocławskiej Rady Kobiet na Facebooku: https://www.facebook.com/WroclawskaRadaKobiet .

Zapraszamy także do udziału w wydarzeniu na Facebooku: 
https://www.facebook.com/events/212312023791150/

Konkurs WROCŁAWIANKA ROKU został zorganizowany po raz pierwszy przez Wrocławską Radę Kobiet. Celem konkursu jest upowszechnienie idei zaangażowania zawodowego i społecznego, podnoszenie świadomości społecznej, zwrócenie uwagi i przedstawianie pozytywnych przykładów działań kobiet oraz działań na rzecz kobiet. Tytuł Wrocławianka roku może zostać przyznany w sześciu kategoriach: działalność równościowa, społeczna i edukacyjna, proekologiczna, naukowo-badawcza, small-biznes oraz w kategorii specjalnej teraz młodość – siła młodości.

Zgłoszenia można było składać do 4 listopada.  Zgłaszającymi mogły być osoby fizyczne, prawne oraz jednostki organizacyjne  nieposiadające osobowości prawnej. Laureatki wybiera kapituła, składająca się z wybranych członkiń Wrocławskiej Rady Kobiet.

Poprzez wyróżnienie „Wrocławianka Roku” chcemy dostrzec i docenić, postawy i działania wrocławianek zaangażowanych w rozwój naszego miasta. – mówiła Joanna Nyczak, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet – Równocześnie pragniemy zachęcić inne kobiety do aktywności w życiu politycznym, społecznym i ekonomicznym, gdyż promowanie takiej aktywności, stawiamy sobie jako jeden z naszych celów. Przy okazji wręczenia wyróżnień będziemy chciały opowiedzieć indywidualne historie, a właściwie  „herstorie” naszych laureatek, które mamy nadzieję staną się inspiracją dla innych.

Organizatorem konkursu jest Wrocławska Rada Kobiet, partnerem Partnerem wydarzenia jest Fundacja Ładne Historie. Wydarzenie jest finansowane ze środków Miasta Wrocław. . 

 

Wasze komentarze

sobota, 16.1.2021 11:35
piątek, 15.1.2021 15:15
piątek, 15.1.2021 11:48
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki