komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 16 października 2019

Gawla, Ambrozego

Dzień Otwarty MPK 2019 za nami! [FOTO]

wtorek, 8.10.2019 09:15 , komentarze: 0 , odsłony: 254
kategorie artykułu:

Dzień Otwarty MPK 2019 to było prawdziwe święto wrocławian i komunikacji miejskiej. W niedzielę (06.10)  miejski przewoźnik o godzinie 11:00 otworzył bramy  zajezdni „Borek” przy ulicy Powstańców Śląskich 209. Hasłem tegorocznej imprezy było Jedziemy z duchem czasu.

O godzinie 10:00 w Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder odebrał klucz do nowych Mercedesów Citaro II, które już dziś wyjechały na wrocławskie ulice, a dodatkowo kolumna kilkudziesięciu nowoczesnych pojazdów odwiozła uczestników do zajezdni tramwajowej „Borek”. 

Imprezę rozpoczęło uroczyste otwarcie bram przez Prezydenta miast Wrocław Jacka Sutryka i Prezesa Spółki. 

Coroczną atrakcją Dnia Otwartego jest nauka jazdy. Każdy ze zwiedzających mógł poprowadzić tramwaj pod okiem pracownika MPK. Przewoźnik zorganizował również wycieczkę na Zajezdnie Autobusową przy ulicy Obornickiej, gdzie pracownicy Zakładu Autobusowego opowiedzieli o dniu z życia kierowcy i codziennej pracy. 

Moc atrakcji 

W Dzień Otwarty uczestnicy mieli okazję pokopać piłkę z piłkarzami Śląska Wrocław – Mariuszem Pawelcem i Bartoszem Boruniem. Najmłodsi fani mogli pograć w piłkę na specjalnie wydzielonym boisku. 

Na zajezdni „Borek” pojawili się goście z Hydropolis, którzy prezentowali efektowne pokazy z suchym lodem. MPWiK Wrocław zaopatrzyło imprezę w beczkowóz ze zdrową kranówką, serwowaną w trzech odsłonach: cytrynowej, miętowej i ogórkowej. 

Goście zajezdni mogli na własne oczy zobaczyć, jak zmieniała się wrocławska komunikacja. MPK zaprezentowało zwiedzającym starsze pojazdy, które już odeszły na zasłużoną emeryturę oraz te najnowsze – Mercedesa-Benz Citaro 2 i Moderus Beta.

Dla wszystkich głodnych, MPK przygotowało szeroką ofertę gastronomiczną – foodtrucki z jedzeniem i piciem ustawione w specjalnej  strefie chilloutu. 

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 10:42
niedziela, 13.10.2019 12:26
poniedziałek, 30.9.2019 10:47
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele