komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

wtorek, 15 października 2019

Jadwigi, Teresy

Dzień Dziecka w Imparcie

czwartek, 1.1.1970 01:00 , komentarze: 0 , odsłony: 294
kategorie artykułu:

Zabawna historia pomagająca oswoić maluchy z wizytą w gabinecie lekarskim oraz spektakl muzyczny, odkrywający kulisy show-biznesu. W pierwszych dniach czerwca Strefa Kultury Wrocław zaprasza do Impartu zarówno najmłodszych jak i nieco starszych widzów.

Dzień Dziecka w Imparcie w tym roku nieco się rozciągnie, bo potrwa aż trzy dni. Na 1 i 2 czerwca Strefa Kultury Wrocław przygotowała spektakl „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki”. Przedstawienie będące adaptacją książki dr Anny Rumianek jest adresowane do młodszych widzów. Autorka literackiego pierwowzoru jest lekarzem internistą i pulmonologiem. Anna Rumianek przyznała w jednym z wywiadów, że pisząc „Przypadki doktora Bonifacego Trąbki” myślała o swojej córce i chciała pomóc jej pokonać strach przed wizytą w gabinecie lekarskim.

Dzięki przedstawieniu dzieci wspólnie z kukułką, sową z rejestracji, jeżem i innymi zwierzętami dzieci odwiedzają rozmaite gabinety lekarskie – między innym gabinet zabiegowy, gdzie można założyć opatrunek na chorą nogę, czy pracownię EKG. Maluchy mogą zobaczyć, na czym polegają poszczególne badania i jak ich działanie pomaga dbać o zdrowie.

2 i 3 czerwca w Imparcie będzie można zobaczyć spektakl muzyczny "X Star - totalne prześwietlenie!". Przedstawienie przygotowane przez Ośrodek Działań Twórczych Światowid odkrywa przed widzami kulisy show biznesu, stawia swoich bohaterów przed pytaniami, na które szuka odpowiedzi wrażliwa i utalentowana młodzież marząca o występach artystycznych. 

W warstwie muzycznej usłyszymy m.in. utwory z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego, Jonasza Kofty, Katarzyny Cerekwickiej, grupy Feel, Beyonce czy duetu Mariah Carey/Whitney Houston. Pojawią się też polskie wersje językowe takich utworów jak np. „Time to Say Goodbay” duetu Sarah Brightman & Andrea Bocelli, czy wielki przebój BJ Thomasa z lat 70. „Raindrops Keep Falling on My Head”.

"Przypadki doktora Bonifacego Trąbki" (15 PLN)

1 czerwca, godzina 11:00 i 2 czerwca, godzina 17:00 - BILETY

"X Star - totalne prześwietlenie!" (25 PLN)

2 czerwca, godzina 16:30 i 3 czerwca, godzina 10:00 i 12:00 - BILETY

Fot: mat. prasowe

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 14.10.2019 12:00
czwartek, 19.9.2019 08:00
czwartek, 19.9.2019 06:00
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki