Dzielnicowy z Rakowca pomógł rodzącej kobiecie

piątek, 10.9.2021 10:12 215 0

Kobieta w ciąży zaczęła rodzić, jednak utrudnienia w ruchu uniemożliwiały małżeństwu dotarcie na czas do szpitala. Szczęśliwie na swojej drodze spotkali dzielnicowego z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec, który był w swoim rejonie służbowym. Policjant podjął pilotaż i chwilę później wszyscy szczęśliwie dotarli do najbliższego szpitala. Ciężarna w samą porę trafiła na Oddział Położniczy, gdzie otoczona właściwą opieką urodziła dziecko.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu. Ma on przydzielony swój rejon służbowy, dzięki czemu jest najbliżej mieszkańców. Mogą oni zwracać się do niego z różnego rodzaju problemami. Podczas każdej służby prowadzi obchód, odwiedzając m.in. rodziny, którym pomaga.

Właśnie podczas pełnienia służby na terenie wrocławskiego Rakowca, dzielnicowy - starszy sierżant Tomasz Miłkoś, został poproszony o pomoc. Kiedy znajdował się na ulicy Tarnogajskiej, zatrzymał się koło niego osobowy Nissan. Kierujący tym pojazdem podbiegł zdenerwowany do dzielnicowego informując go, że jego żona właśnie zaczęła rodzić.

Z uwagi na bardzo duże natężenie ruchu oraz stan, w którym znajdowała się kobieta, starszy sierżant Miłkoś podjął decyzję o pilotowaniu Nissana do najbliższej placówki medycznej. Kiedy szczęśliwie wszyscy dojechali do szpitala, policjant natychmiast pobiegł na Izbę Przyjęć, z której przyprowadził wózek inwalidzki. Za jego pomocą przetransportował kobietę na Oddział Położniczy, gdzie ciężarną zajął się personel medyczny.

źródło: KMP we Wrocławiu

Dodaj komentarz

Komentarze (0)