Dzieci i młodzież świadomi zmian klimatycznych. Strajk młodzieżowy na pl. Wolności za nami [Foto]

piątek, 23.9.2022 13:43 156 0

Wrocławskie dzieci i młodzież zgromadzili się w piątek 23 września na placu Wolności. Wyrażali swoje niezadowolenie dotyczące polskiej polityki klimatycznej. Hasłem przewodnim mobilizacji jest: „Wasza bierność nas zabija”.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny organizowany był w piątek nie tylko we Wrocławiu, ale również kilku innych miastach naszego kraju: Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Szczecinie i Łodzi.

Większość uczestników manifestowała swoje niezadowolenie plakatami z różnych hasłami bądź obrazkami. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Strajk klimatyczny

W trakcie protestów poruszane były także kwestie społeczne, takie jak bezpieczeństwo i ubóstwo energetyczne.
Ta zima będzie ciężka, wiemy o tym wszyscy i wszystkie. Dekady zaniedbań kolejnych rządzących koalicji, a byli to ludzie od prawa do lewa sceny politycznej, wprowadziły nas do ciemnej d…ziury, w której się teraz znajdujemy – Mówi Szmo Kacprzak, aktywista z Wrocławia i dodaje - Gdyby rozwój energetyki niskoemisyjnej i odnawialnej był przez te lata odpowiednio wsparty lub przynajmniej nie był blokowany, jak w przypadku tzw. ustawy odległościowej, która uniemożliwiła budowę nowych lądowych farm wiatrowych, teraz nasze Ministerstwo KLIMATU nie musiałby trwonić czasu i środków na paniczny wykup węgla na drugim końcu świata po niebotycznej cenie. Ludzie nie musieliby gromadzić śmieci, w obawie o brak opału.

Każda młoda osoba mogła wyrazić swoje odczucia wywołane zmianą klimatu, m.in. skandując hasła przez megafon, prezentując wykonane ręcznie plakaty, hasła i obrazki. 

Organizacja i tłumne uczestnictwo w takich wydarzeniach udowadnia, że najmłodsza część naszego społeczeństwa jest świadoma problemów klimatycznych. Dbają o swoją przyszłość, bo to przecież oni będą tworzyć społeczeństwo przez najbliższe kilkadziesiąt lat.

Na temat problemów klimatycznych i ekologii rozmawia się już z dziećmi od najmłodszych lat, zarówno w domach jak i szkołach. Warto zapoznawać dzieci z problemami naszej planety i budować w nich postawy sprzyjające środowisku.

foto: doba.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)