Dolnośląscy policjanci na podium Mistrzostw Policji w Pływaniu

czwartek, 23.3.2017 09:00 1397 0

Po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Policji w Pływaniu, których gospodarzem była Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie. Do sportowej rywalizacji stanęło 82 zawodników, w tym funkcjonariusze z Dolnego Śląska. W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące KWP we Wrocławiu. Również funkcjonariusz z Wrocławia stanął na podium, zajmując drugie miejsce w stylu klasycznym na dystansie 100 m. Patronat nad mistrzostwami objęli: Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin.

Tegoroczne V mistrzostwa odbyły się już po raz trzeci na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. Jest to obecnie najnowocześniejszy obiekt pływacki w Polsce. Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc. Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 82 policjantów, w tym 20 kobiet.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Wśród zawodników byli też pływacy z Dolnego Śląska. Policjanci reprezentujący dolnośląski garnizon stanęli dwukrotnie na podium. Sierż. Piotr Połeć, pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Wodnym we Wrocławiu, zdobył srebrny medal w stylu klasycznym na dystansie 100 metrów. Policjantki reprezentujące Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu zwyciężyły natomiast w sztafecie kobiet.

Zawodnicy walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarządy - Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego i Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów KWP w Lublinie.

źródło: KWP Wrocław