111. odsłona wrocławskiego "Antykabaretu" na scenie w podwórku Impartu!

poniedziałek, 1.8.2022 10:10 322 0

12 sierpnia o godz. 21:30 odbędzie się 111. odsłona "Antykabaretu" na scenie w podwórku Impartu. Hasło wydarzenia to NOCNI ŁOWCY.

Zaroi się tej nocy. W północnowschodniej części nieba w drogę ruszą Perseidy. Maksimum roju spadających gwiazd przewidywane jest właśnie na noc z 12 na 13 sierpnia. Nazywane często Łzami Świętego Wawrzyńca mają podobno tę moc, że gdy ujrzysz je rozbłyskające i lecące szaleńczo na zatracenie, spełniają pomyślane skrycie marzenie.

Niezależnie od gwiazd, na łów wyruszą też NOCNI ŁOWCY. Zwierzęta nocy, które we władanie biorą uśpione miasto. Ich cisza nocna nie dotyczy. Polują na okazję, a zdobyczą dzielą się z całą watahą, która zasiadła na widowni.

Natomiast na scenie w podwórku Impartu nastąpi szczególna koniunkcja obu zjawisk: Gwiazdy i Łowcy w jednym. Na program 111. Antykabaretu złożą się nocne wycia, upadki, jęk bólu jestestwa i pogoń za zwierzyną łowną.

Równo o 21:30 sygnał do polowania wyda Wielki Drapieżnik, T-REX wrocławskiej konferansjerki –  Marek Kocot. Chwilę później na scenę wkroczą Klaudia Waszak, Ścibor Szpak, Tomasz Leszczyński, Łukasz Iwaniuk, Anna Szul, Michał Bober, Wojciech Dereń. Orkiestrę poprowadzi Waldek Maszyński.

Antykabaret „Dobry Wieczór we Wrocławiu” to cykl spotkań artystyczno-kulturalnych zapoczątkowany 13 lutego 2011 roku w kawiarni Ristorante Con Vivio. Artyści związani ze sceną Teatru Capitol oraz ich przyjaciele spotykają się raz w miesiącu w Imparcie, by spędzić wspólnie dobry wieczór. Antykabaretowi twórcy na pierwszym miejscu stawiają interakcję i niewymuszoną wymianę energii z Widzami, którzy mają wpływ na klimat i przebieg zdarzeń – na przykład wybierając zakończenia scenek czy pisząc teksty występującym. Na Antykabaretowej scenie zobaczymy osoby stricte związane z kabaretem, jednak twórcy cyklu postawili sobie za cel prezentować również osobistości Wrocławia, które choć na co dzień zajmują się zawodowo czymś innym, posiadają szczególny dar zjednywania sobie audytorium. Wszyscy wykonawcy robią „swoje najlepsze”: śpiewają, tańczą, prezentują skecze, scenki, wygłupiają się w jednym celu – by „Dobry Wieczór we Wrocławiu” nie pozostał jedynie sloganem znanym z neonu witającego gości przy Dworcu Wrocław Główny.

 

Antykabaret "Dobry Wieczór we Wrocławiu": NOCNI ŁOWCY

12.08 | godz. 21:30

Impart, scena w podwórku, ul. Mazowiecka 17

Bilety: strefakultury.pl

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek