To będzie święto piosenki studenckiej i turystycznej. Zapraszamy!

środa, 27.7.2022 09:30 257 0

Organizowana przez UPWr Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej to wyjątkowe wydarzenie, które od ponad półwiecza przyciąga do Szklarskiej Poręby kolejne pokolenia studentów. Tegoroczna, 55 edycja Giełdy, odbędzie się w dniach 4-7 sierpnia. Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia jest bezpłatny!

W czasie czterech dni festiwalowych w Bazie Pod Ponurą Małpą oraz w centrum Szklarskiej Poręby odbędzie się ponad 30 godzin koncertów. Weźmie w nich udział kilkudziesięciu wykonawców, a na scenie głównej zaśpiewają gwiazdy poezji śpiewanej i piosenki turystycznej w naszym kraju, m.in.: Ania Ciaszkiewicz, Jerzy Filar, Małgorzata Lipińska, Andrzej Mróz, Grzegorz Bukała, Wolna Grupa Bukowina, Mikroklimat, Chwila Nieuwagi czy zespół U studni.

Poza koncertami zaplanowano również warsztaty gitarowe i poetyckie dla młodych wykonawców, a także szereg imprez towarzyszących, tj. bicie Gitarowego Rekordu Świata w Zespołowym Wykonaniu Piosenki Turystycznej, Mistrzostwa Świata w Spływie Rzeką Kamienną Łódkami z Kory Struganymi, seanse filmowe i spotkania z podróżnikami. 

- Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej odbywa się nieprzerwanie od 1968 roku. Od 30 lat z festiwalem związany jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, którego absolwenci, studenci i pracownicy tworzyli i nadal tworzą giełdowych organizatorów, wykonawców i publiczność. Dlatego tym bardziej zapraszamy na weekend do Szklarskiej Poręby – zachęca prof. Barbara Żarowska, jedna z organizatorek wydarzenia.

Współorganizatorem Giełdy są miasto Szklarska Poręba oraz Stowarzyszenie Karkonoska Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie.

 

Szczegóły: https://www.facebook.com/gieldapiosenki

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek