Wyjazdowe zwycięstwo Chemeko-System Gwardii Wrocław

czwartek, 28.10.2021 13:43 374 0

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Chemeko-System Gwardii Wrocław stało się faktem! Podopieczni Rainera Vassiljeva pokonali w Warszawie miejscową Legię 3:1.

Tylko w drugim secie Gwardię dopadł kryzys dyspozycji. Pozostałe partie zostały wygrane przez wrocławian.

Gwardziści zademonstrowali taką siatkówkę, o jakiej mówili trener i zawodnicy. Gwardia potrafiła podnieść się po wysoko przegranym drugim secie. W trzeciej, bardzo wymagającej partii wygrali 25:22, a w czwartym secie zaprezentowali znakomitą grę i zwyciężyli dziewięcioma punktami.

Nie po raz pierwszy liderem zespołu był Grzegorz Bociek – MVP spotkania. Doskonałymi zagrywkami popisywał się z kolei Tim Grozer. Zwycięstwo na wyjeździe udowadnia, że drużyna dobrze zareagowała na poprzednią porażkę w Bydgoszczy. Gwardziści – po rozegraniu sześciu meczów – zajmują ósme miejsce w ligowej tabeli.

To jednak nie koniec rywalizacji w tym tygodniu. W niedzielę, o 18:00, w Hali Orbita dojdzie do starcia z KKS Mickiewicz Kluczbork.

Legia Warszawa vs Chemeko:System Gwardia Wrocław 1:3 (23:25, 25:13, 22:25, 16:25)