Nieudana inauguracja Tauron 1.Ligi w Hali Orbita!

piątek, 24.9.2021 12:48 411 0

To nie był dzień Chemeko-System Gwardii Wrocław. Bardzo dobry początek, prowadzenie 2:0 i dużo słabsza druga część meczu. Krispol Września wygrał w czwartek w Hali Orbita 2:3.

Pierwsza dwa sety przebiegły po myśli gospodarzy. Wydawało się, że siatkarze Chemeko-System Gwardii Wrocław mają wszystko pod kontrolą. W pierwszej odsłonie spotkania wygrali 25:16. Drugi set to również pewne zwycięstwo Gwardzistów tym razem 25:19. Nic nie wskazywało na to, że zwycięstwo może wymknąć się spod kontroli.

Goście rozkręcili się w trzeciej odsłonie meczu. Tę potyczkę wygrali po lepszej końcówce 23:25. Czwarty set również zakończył się na korzyść Krispolu Września i w tym wypadku również kluczowe były ostatnie punkty w partii. Był to wyrównany set, w którym gospodarze prowadzili przez chwilę 10:7. Później było już tylko remisowo, a ostatecznie lepsza okazała się drużyna przyjezdna, która wygrała 24:26.

Gwardia Wrocław nie zdołała odwrócić losów spotkania w tie-breaku. Ta odsłona spotkania zakończyła się wynikiem 11:15. Na pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Gwardzistów będziemy musieli jeszcze poczekać.

MVP spotkania został Konrad Jankowski. Zawodnik Krispolu Września popisał się tego dnia kilkoma doskonałymi zagrywkami.

Chemeko-System Gwardia Wrocław - Krispol Września 2:3 (25:16, 25:19, 23:25, 24:26, 11:15)