komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 21 stycznia 2021

Agnieszki, Jarosława

Dolnośląscy Terytorialsi wspierają placówki oświatowe

poniedziałek, 31.8.2020 09:25 , komentarze: 0 , odsłony: 648
kategorie artykułu:

Żołnierze z 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają placówki oświatowe w walce z koronawirusem i pomagają w ich przygotowaniu do pracy w „nowym reżimie sanitarnym”. Do zadań Terytorialsów należy dostarczanie maseczek i  płynów do dezynfekcji do placówek.

Każda osoba  wchodząca do placówek oświatowych musi zdezynfekować ręce, rekomenduje się również codzienną dezynfekcję powierzchni dotykowych w placówce, takich jak poręcze, klamki, blaty, włączniki.
W związku z powyższym, na wniosek wojewody dolnośląskiego, Terytorialsi wraz ze Strażakami Państwowej Straży Pożarnej dostarczają do szkół płyny do dezynfekcji. Na chwilę obecną dostarczono ok 3 tony środka wiruso i bakteriobójczego do niemalże 70 placówek oświatowych na terenie miasta Wrocław. Akcja rozwożenia płynu dezynfekującego i maseczek będzie kontynuowana w kolejnych dniach i obejmie wszystkie placówki  oświaty z Dolnego Śląska.

Możliwość  uruchamiania placówek oświatowych wiąże się z koniecznością stosowania nowych wytycznych zapewniających bezpieczeństwo uczniom oraz pracownikom. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Zdrowia podjęli decyzję o wsparciu szkół i placówek edukacyjnych w zakresie dodatkowych środków ochrony przed rozprzestrzenianiem się i możliwością zakażenia się koronawirusem.

Ponadto  Żołnierze 16DBOT w przypadku wystąpienia takiej potrzeby mogą wspierać placówki oświatowe nie tylko przez dostarczanie środków dezynfekujących, ale również poprzez przeprowadzanie szkoleń przygotowujących personel do pracy w nowym „reżimie sanitarnym”. Szkolenia przeprowadzą żołnierze, którzy swoje doświadczenie rozwijali w ramach operacji „Odporna Wiosna”, wspierając samorządy, opiekę medyczną oraz służby sanitarne w walce z koronawirusem.

Zakres przedmiotowy szkoleń obejmuje m.in. zasad bezpieczeństwa i zapobiegania transmisji koronawirusa, instrukcji jak stosować środki ochrony indywidualnej oraz jak mierzyć prawidłowo temperaturę ciała.

Epidemia koronawirusa spowodowała, że po raz pierwszy po 1989 roku siły zbrojne zaangażowały się na tak dużą skalę w działania przeciwkryzysowe. W ramach tych działań ważną rolę odgrywają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Ten najmłodszy rodzaj sił zbrojnych, jako pierwszy zaangażował się we wsparcie osób potrzebujących, samorządów, opieki medycznej i wielu innych instytucji. Celem tych działań jest łagodzenie skutków kryzysu oraz wzmocnienie odporności na kryzys społeczności lokalnych.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

dzisiaj, 2 godz temu
wczoraj, 20 godz temu
wtorek, 19.1.2021 11:59
poniedziałek, 18.1.2021 15:35
poniedziałek, 18.1.2021 15:30
poniedziałek, 18.1.2021 15:27
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele