komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 30 października 2020

Zenobii, Przemyslawa

Wrocławianie po raz kolejny oddali elektroodpady w zamian za sadzonki drzew [FOTO]

poniedziałek, 9.9.2019 18:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1175
kategorie artykułu:

Blisko 2 tys. rozdanych drzewek, dwa kontenery zebranych elektroodpadów i makulatury; konkursy i quizy z nagrodami; oblegane stoiska, na których udzielano informacji o programach „Czyste Powietrze” i „Mój Prąd” oraz kilometry przejechane na stacjonarnym energorowerze.

To efekty i atrakcje sobotniej akcji "Drzewko za makulaturę i elektrośmieci dla zielonego Wrocławia".  Wyeksploatowane urządzenia AGD przynieśli także prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek, Poseł na Sejm RP; Bartłomiej Wiązowski, Wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz Łukasz Michalski, Pełnomocnik Zarządu Funduszu. Liczni mieszkańcy Wrocławia, którzy przynieśli zepsute, zbędne urządzenia, m.in. telewizory, komputery, telefony komórkowe, mikrofalówki oraz makulaturę wracali do domów z drzewkami: dębami, lipami i modrzewiami.

Odpady zamiast trafiać na wysypiska zostaną bezpiecznie zutylizowane a część z nich będzie cennymi surowcami wtórnymi. Organizatorzy akcji namawiali mieszkańców do zazieleniania miasta i sadzenia pozyskanych drzewek, które będą produkowały tlen, tak potrzebny w czasach walki z zanieczyszczeniami powietrza i smogiem. 

W punkcie informacyjnym WFOŚiGW we Wrocławiu prowadzonym przez Doradców Energetycznych można było dowiedzieć się jak pozyskać pieniądze na: wymianę kopciuchów i ocieplenie domów z programu Czyste Powietrze oraz na instalację paneli słonecznych, które będą produkowały darmowy prąd ze słońca. Finanse na to ostanie działanie są dostępne w ofercie programu "Mój Prąd" - mówi Bartłomiej Wiązowski, Wiceprezes WFOŚiGW we Wrocławiu.  

Pracownicy Funduszu udzielali także porad jak oszczędzać na rachunkach za prąd. Warto przypomnieć, że Doradcy Energetyczni WFOŚiGW we Wrocławiu, udzielają porad dla tysięcy mieszkańców Dolnego Śląska, samorządowców, rolników czy pracowników opieki społecznej. Eksperci WFOŚiGW we Wrocławiu organizują szkolenia i konferencje dotyczące efektywności energetycznej, oszczędzania energii oraz źródeł finansowania projektów ekologicznych.

Doradztwo Energetyczne jest elementem „Ogólnopolskiego systemu wsparcia dla sektora publicznego, mieszkaniowego oraz przedsiębiorstw w zakresie efektywności energetycznej oraz OZE” zainicjowanego przez NFOŚiGW. 

W programie akcji „Drzewko za makulaturę” były również konkursy i quizy ekologiczne dla najmłodszych Wrocławian. Nagrodami były m.in. albumy o przyrodzie i zmianach klimatu oraz gadżety. Organizatorzy promowali także zdrowy styl życia. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko ze stacjonarnym rowerem, który napędzał sokowirówkę. Nagrodą za włożony wysiłek była szklanka świeżego soku pomarańczowego. 

Organizatorem akcji były Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Śnieżka z Kowar. Partnerem tego wydarzenia i organizatorem stoiska informacyjnego, działań edukacyjnych, konkursów i „energoroweru” był WFOŚiGW we Wrocławiu.

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

czwartek, 29.10.2020 10:22
środa, 28.10.2020 09:05
piątek, 23.10.2020 11:48
środa, 21.10.2020 09:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki