Wrocławski biznes po raz kolejny stawia na nogi

czwartek, 8.8.2019 19:00 982 0

Tylko miesiąc pozostał do 5. edycji charytatywnej sztafety Wrocław Business Run. Zapisy na bieg zakończyły z początkiem sierpnia, nadal jednak można pomóc jego beneficjentom, włączając się w akcję „Pomagam Bardziej”.  

Tegoroczna edycja Wrocław Business Run będzie rekordowa pod względem liczby uczestników. Aż 3500 osób, czyli 700 drużyn zdeklarowało się wziąć udział w biegu i tym samym przyczynić się do sfinansowania protez oraz rehabilitacji dla podopiecznych Fundacji Poland Business Run. W tym roku przedstawiciele wrocławskich firm pobiegną, m.in. dla Oliwiera Szymańskiego, Roberta Wydery oraz Tadeusza Mazurkiewicza.  

Jeszcze nigdy nie zdarzyło nam się tak wcześnie zamknąć zapisów, co świadczy o stale rosnącym zainteresowaniu wydarzeniem i chęcią niesienia pomocy. W tym roku udało nam się zwiększyć liczbę biegaczy aż o 840 osób w porównaniu do poprzedniego roku. Dzięki temu będziemy w stanie zebrać jeszcze więcej pieniędzy i przeznaczyć je na pomoc kolejnym beneficjentom – komentuje dyrektor projektu Poland Business Run.

Kim są tegoroczni beneficjenci?

 22-letni Robert od dziecka pasjonuje się sportem – tak zostało mu do dziś. Urodził się z wrodzonym brakiem lewej kości udowej, lecz to nie przeszkodziło mu w rozwoju pasji. Dzięki determinacji i zaangażowaniu został najmłodszym reprezentantem Polski w siatkówce na siedząco, wielokrotnie występując na Mistrzostwach Świata i Europy. Dodatkowo marzy, by wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich, lecz nie jako zawodnik drużyny siatkarskiej, ale jako reprezentant naszego kraju w zawodach kajakarskich.

Żebym mógł być aktywny, uprawiać sport, studiować i po prostu poruszać się samodzielnie, potrzebuję protezy, która zastąpi nogę, bez której się urodziłem. Nie jest to tani sprzęt, dlatego mam nadzieję, że z pomocą Fundacji Poland Business Run i wszystkich biegaczy, uda nam się taką protezę zdobyć, a ja będę mógł dalej walczyć o swoje marzenia oraz zarażać wszystkich pełno- i niepełnosprawnych pasją do sportu i aktywnego życia – mówi Robert. 

 Nowa proteza to również marzenie Oliwiera oraz jego rodziców. Drugi beneficjent Wrocław Business Run 2019 w wieku 2 miesięcy zachorował na inwazyjną chorobę, przez którą musiał przejść amputację lewego podudzia i prawej stopy. Choć lekarze prognozowali, że już nigdy nie stanie na nogach, mama dwulatka postanowiła zrobić wszystko, co w jej mocy, by jej syn mógł swobodnie się poruszać. Choć malec obecnie uczy się chodzić w swojej starej protezie, ze względu na to, że nadal rośnie, potrzebna będzie mu nowa, która umożliwi mu swobodne poruszanie. 

Trzeci beneficjent – Tadeusz – to 73-letni emeryt, który w wyniku cukrzycy oraz miażdżycy, w listopadzie 2018 stracił lewą nogę na wysokości podudzia. Mimo zaawansowanego wieku i wielu współistniejących chorób stara się samodzielnie żyć. Powrócił do swojego żywiołu - prowadzenia samochodu. Dzięki Fundacji Poland Business Run weźmie udział w specjalistycznej rehabilitacji, która pomoże mu nauczyć się chodzić o protezie.

Marzenia Oliwiera, Tadeusza i Roberta zostaną spełnione dzięki środkom pozyskanym z opłat startowych oraz akcji „Pomagam Bardziej”. Może do niej dołączyć każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową, wybrać drużynę i wpłacić na nią dowolną kwotę. Wszystkie środki pozyskane w ten sposób trafiają do beneficjentów, a drużyna, której uda się uzbierać największą kwotę, otrzyma Żółtą Koszulkę Lidera zaprojektowaną przez Roberta Kupisza. W 2018 roku dzięki Poland Business Run w dziewięciu miastach w Polsce udało się zebrać aż 1,7 mln zł i tym samym pomóc 84 osobom. 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek