Przestrzeń do pracy z bonusami - jedyne takie miejsce w kraju będzie we Wrocławiu

środa, 7.8.2019 14:22 2371 0

Nie trzeba nawet wychodzić ze swojego biura, aby mieć z głowy wszystkie sprawy, które gwarantują sprawne i kompletne prowadzenie działalności gospodarczej. Idea załatwienia różnych, biznesowych zadań w przysłowiowym jednym okienku, i do tego w miejscu pracy, spełnia się w inQUBE Uniwersyteckim Inkubatorze Przedsiębiorczości, który już w październiku otwarty zostanie przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Takich udogodnień dla przedsiębiorców nie ma ani w innych miejscach we Wrocławiu, ani w kraju.

Na wrocławski rynek trafiła właśnie oferta inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Łączy ona wynajem przestrzeni biznesowej i możliwością uzyskania wielu bonusów. Bo najemcy biur lub biurek, czyli rezydenci inQUBE otrzymują w pakietach nie tylko atrakcyjną lokalizację, dobrze wyposażone miejsce do pracy, sale konferencyjne, strefy relaksu i kuchnie, ale także, i przede wszystkim dostęp do wiedzy specjalistów z różnych dziedzin i do społeczności startupów, biznesu i akademickiej.

- inQUBE powstał przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, ponieważ jako najlepsza uczelnia biznesowa staramy się sprostać wymaganiom rynku. Proponujemy start-upom, małym firmom, freelanserom, zespołom projektowym i przedstawicielstwom firm ofertę, która wykracza daleko ponad aktualne standardy, a więc multifukcjonalne miejsce pracy. Ta propozycja wyróżnia nas w regionie i kraju. To w inQUBE nasi lokatorzy, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie, ale również ci, którzy potrzebują wsparcia na dalszych etapach realizacji swoich marzeń o własnej firmie, będą mogli brać udział w szkoleniach i warsztatach. I to w tym miejscu, znajdą pomoc i doradztwo m.in. w zakresie  księgowym, prawnym, ubezpieczeniowym i finansowym - wylicza prof. Bartłomiej Nita, prorektor ds. Finansów i Rozwoju UE we Wrocławiu.

Ale to nie wszystko, bo rezydent inQUBE nawet nie musi zastanawiać się jakiego doradztwa potrzebuje. Nie będzie szukał niczego w pojedynkę, bo skorzysta z pomocy opiekuna, czyli startup care specialist’y.

- Nasz rezydent nie będzie tracił czasu na sprawy, które dla teamu inQUBE są do załatwienia od ręki. Startup care specialist pomoże mu w rozwiązaniu podstawowych spraw związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą i pokieruje do odpowiednich specjalistów, z którymi mamy podpisane umowy na doradztwo. W takiej atmosferze, każdy lokator zajmie się więc tylko rozwijaniem biznesu. Będzie częścią społeczności o podobnych zainteresowaniach i biznesowych zagwoztkach, która wymieniać będzie się doświadczeniami. Jeden budynek połączył więc różne strefy: pracy, relaksu, szeroko pojętego doradztwa, ale także miejsca: szkoleń, warsztatów oraz wymiany biznesowej i akademickiej myśli - zaznacza dr hab. prof. Joanna Hołub-Iwan, dyrektor inQUBE.

inQUBE oferuje m.in. 26 nowocześnie wyposażonych biur pod wynajem, 100 miejsc do pracy i spotkań biznesowych, 5 sal konferencyjnych, strefy relaksu, kuchnie i strefy eat&meetfoyer i recepcję z serwisem dla lokatorów. A wszystko czynne przez 7 dni w tygodniu, przez 24 godziny na dobę. W budynku inQUBE przy ulicy Komandorskiej we Wrocławiu będzie można także zarejestrować firmę, korzystać z recepcji i wirtualnego adresu.

A biuro można wynająć już od 1300 złotych netto, a wirtualny adres od 120 złotych netto miesięcznie. Natomiast biurko w coworku na jeden dzień to koszt od 50 złotych netto, a za wynajem tego miejsca na 30 dni trzeba zapłacić od 400 złotych netto. Dostęp do wiedzy doradczej, wydarzeń lub społeczności to koszt 100 złotych miesięcznie netto. Aktualnie trwa już procedura rezerwacyjna na najem tych pomieszczeń. 

Przebudowa obiektu stojącego tuż przy wejściu na teren kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, u zbiegu ulic: Ślężnej i Wielkiej, rozpoczęła się jesienią 2018 roku.

- Prace przebiegają zgodnie z planem. Każdy etap jest przez nas szczegółowo kontrolowany. To w końcu przebudowa, a podczas niej zdarzają się nieprzewidziane zadania lub problemy, z których wynikają dodatkowe wyzwania. Wszystkim sprostaliśmy. Od początku przebudowy zachowujemy ścisłą dyscyplinę budżetową. Weszliśmy już w ostatni etap prac. Już z ulic: Wielkiej i Ślężnej widoczne są loga inQUBE i kończony jest montaż paneli ściennych. Najbardziej zaawansowane prace są na najwyższej kondygnacji, która właściwie już jest prawie gotowe na pierwszych lokatorów. Nim jednak to nastąpi, czekają nas odbiory techniczne, a te zaplanowane zostały na wrzesień  - dodaje kanclerz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Magdalena Janowicz.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu pozyskał część środków na tę inwestycję z dotacji Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej. Otwarcie inQUBE Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości zaplanowane zostało na 21 października.

Fot. Rafał Sterczyński – materiały prasowe

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek