komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 6 grudnia 2019

Mikołaja, Jaremy

Za nami pierwsza rekrutacja na PWr. Informatyka wciąż najpopularniejsza

czwartek, 11.7.2019 11:41 , komentarze: 0 , odsłony: 635
kategorie artykułu:

Informatyka stosowana, automatyka i robotyka, mechanika i budowa maszyn oraz cyberbezpieczeństwo to kierunki cieszące się największą popularnością podczas tegorocznego naboru na Politechnikę Wrocławską. Dziś poznaliśmy listę osób zakwalifikowanych do przyjęcia.

W systemie rekrutacyjnym naszej uczelni zarejestrowało się prawie 10 tys. kandydatów. Chętni na studia I stopnia mogli wybierać z 50 różnorodnych kierunków, w tym 4 w języku angielskim – łącznie czekało na nich ponad 6,5 tys. miejsc. 

Najpopularniejszym kierunkiem pod względem liczby kandydatów na jedno miejsce okazała się informatyka stosowana w języku angielskim na Wydziale Informatyki i Zarządzania - tu o jedno z piętnastu miejsc starało się ponad 17 chętnych. O to, by dostać się na informatykę stosowaną w języku polskim walczyło prawie 9 kandydatów na jedno miejsce. 

Sporym zainteresowaniem cieszyła się także informatyka algorytmiczna na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki (7 osób na jedno miejsce), a także automatyka i robotyka na Wydziale Elektroniki (5 osób na jedno miejsce), mechanika i budowa maszyn w języku angielskim na Wydziale Mechanicznym (ponad 4 osoby na miejsce) oraz cyberbezpieczeństwo na Wydziale Elektroniki (4 osoby na jedno miejsce).

Od czwartku, 11 lipca, pracownicy Działu Rekrutacji PWr czekają na odpowiednie dokumenty od osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Można je składać w godz. 8-15 w  budynku C-13 (pok. 0.12). 

Naszych kandydatów prosimy szczególnie o to, by zadbali o dobre zdjęcie, które umieszczą w naszym systemie – tłumaczy Anetta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji PWr. – Później jest ono wykorzystywane w legitymacji studenckiej, a patrząc na to, jakie ujęcia są do nas przesyłane, to chyba nie wszyscy o tym pamiętają.

Po raz pierwszy biuro będzie otwarte także w sobotę i niedzielę (w godz. 8-13). Ostateczny termin dostarczenia dokumentów mija w poniedziałek, 15 lipca, o godz. 15.

Tego dnia zostanie ogłoszona ostateczna lista przyjętych na studia na Politechnice Wrocławskiej oraz podane zostaną kierunki, na które będzie można się rekrutować w ramach drugiego naboru (początek 16 lipca).

Obecnie na Politechnice Wrocławskiej studiuje ponad 26 tys. osób. W ubiegłym roku kandydaci na studia najchętniej wybierali informatykę, cyberbezpieczeństwo oraz automatykę i robotykę.                

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

poniedziałek, 2.12.2019 09:48
wtorek, 26.11.2019 17:05
piątek, 22.11.2019 15:40
czwartek, 21.11.2019 11:08
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki