komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 18 lipca 2019

Erwina, Kamila

Rusza nowy program grantowy!

czwartek, 23.5.2019 09:30 , komentarze: 0 , odsłony: 160
kategorie artykułu:

Aż 400 tysięcy złotych wyda wrocławski Ośrodek Działań Artystycznych Firlej, wspierając lokalne projekty na terenie całego województwa. Miejska instytucja kultury Wrocławia została właśnie regionalnym operatorem programu wspierania edukacji kulturowej Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Dolny Śląsk.W związku z programem co roku ogłaszany będzie plebiscyt na najlepsze oddolne inicjatywy edukacyjno-kulturalne. Do konkursu będą mogły się zgłaszać trzyosobowe zespoły, w skład których wchodzić będą przedstawiciele sektora kultury, sektora edukacji oraz organizacji pozarządowych i grup nieformalnych. Zwycięskie projekty otrzymają wsparcie w kwocie 10.000 zł. W tym roku granty zostaną przekazane na realizację ośmiu propozycji. Oprócz wsparcia finansowego projektów na uczestników czekać będą warsztaty i szkolenia. Raz do roku jesienią odbędzie się otwarte dla wszystkich Dolnośląskie Forum Edukacji Kulturowej.

Środki na realizację projektów będą pochodzić z dotacji Narodowego Centrum Kultury w ramach trzyletniego programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. Wrocławski Firlej jest jednym z operatorów wojewódzkich obok takich instytucji, jak m.in. Małopolski Instytut Kultury czy Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku.

- Cieszę się, że niewielki, ale bardzo twórczy i dynamiczny zespół Firleja został obdarzony zaufaniem Bardzo Młodej Kultury. Wybór Firleja wyjątkowo trafnie koresponduje ze zmianami w naszym Ośrodku. Przechodzimy ewolucję od klubu muzycznego do ośrodka działań lokalnych. Marzę o tym, by Firlej nauczył się edukacji kulturalnej tak dobrze, by w przyszłości móc prowadzić podobne przedsięwzięcia w środowisku miejskim - mówi Robert Chmielewski, dyrektor Firleja.

Bardzo Młoda Kultura to wieloletni program wspierania edukacji kulturowej, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Jego celem strategicznym jest wzmacnianie roli edukacji kulturowej poprzez pobudzanie i wykorzystywanie edukacyjnego potencjału kultury. Ważne, by podejmowane działania przyczyniały się do kształtowania cenionych społecznie umiejętności i postaw (m.in. kreatywność, innowacyjność, nastawienie na współpracę, zaufanie, kompetencje medialne oraz komunikacyjne). Głównym środkiem realizacji tych założeń jest tworzenie i rozwijanie podstaw współpracy pomiędzy sferami kultury i edukacji. 

 
Nowy wątek


Wasze komentarze

dzisiaj, 7 godz temu
wtorek, 16.7.2019 09:29
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele