Ważne zmiany w komunikacji miejskiej
Masa Krytyczna 25.05.2018
25 maja 2018 r. ulicami miasta przejedzie Wrocławska Masa Krytyczna:
rozpoczęcie plac Bema- most Młyński- Świętej Jadwigi- most Piaskowy- Piaskowa-Świętej Katarzyny- Błogosławionego Czesława- Oławska- Kazimierza Wielkiego- Białoskórnicza-Świętego Mikołaja- plac Jana Pawła II- Legnicka- plac Strzegomski (Na skrzyżowaniu z Legnicka zawróć)- Legnicka- plac Jana Pawła II- Ruska- Kazimierza Wielkiego- Oławska- Piotra Skargi- Kołłątaja- Kościuszki- Stawowa- Borowska- Ślężna- Sanocka (Postój 5 minut)- Komandorska- Swobodna- Powstańców Śląskich- Świdnicka- Bożego Ciała- Widok- Kazimierza Wielkiego- Eugeniusza Gepperta- pl. Solny - Rynek (Pomnik Aleksandra Fredro), gdzie nastąpi zakończenie.
W godzinach 18.15-18.55 na trasie przejazdu mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.
Planowana liczba uczestników: 300 osób.
Mecz żuzlowy 27.05.2018
27 maja 2018 roku (niedziela) na Stadionie Olimpijskim odbędzie się mecz żużlowy. Dla kibiców wracających z meczu zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T3:
ODWÓZ Z MECZU
Stadion Olimpijski – Paderewskiego - Różyckiego - most Szczytnicki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana - pl. Grunwaldzki - most Grunwaldzki - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - Galeria Dominikańska
Linia będzie kursowała z częstotliwością co około 10-20 minut przez około 30 minut po zakończeniu meczu tj. od około godziny 18:25.
Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne), w tym również linią specjalną T3 wynosi 3,40 zł (jednorazowy bilet normalny) oraz 1,70 zł (jednorazowy bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych.
Wymiana zwrotnicy pl. Dominikański 28/29.05 i 1/2.06
W związku z planowanym przeprowadzeniem prac związanych z wymianą zwrotnicy tramwajowej na placu Dominikańskim (rozjazd od strony północnej w części jezdni ulicy Błogosławionego Czesława), w okresie od 28/29 maja - 1/2 czerwca 2018 roku (poniedziałek/wtorek - piątek/sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy nocnej linii autobusowej 251 i 259.
Autobusy ww. linii jadącego w kierunku pętli Wojnów lub pętli przy ulicy Litewskiej, od placu Dominikańskiego zostaną skierowane objazdem przez Aleję Słowackiego, ulicę Janickiego, Kraińskiego, św. Ducha do mostu Piaskowego z pominięciem przystanku "Hala Targowa".
Autobusy linii 251 i 259 będą zatrzymywały się na przystanku "Galeria Dominikańska" przy Alei Słowackiego (przystanek za budynkiem Galerii Dominikańskiej).
Komunikacja tramwajowa podczas prowadzonych prac będzie kursowała bez zmian.
Weekend czerwcowy 31.05-3.06
W okresie weekendu czerwcowego zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji komunikacji zbiorowej:
31 maja 2018 roku (czwartek - Boże Ciało)
1. Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
1 czerwca 2018 roku (piątek)
1. Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy z wyjątkiem linii 602 i 607.
2. Linie autobusowe 602 i 607 będą kursowały wg roboczych rozkładów jazdy z następującymi zmianami:
- zawieszone zostaną kursy linii 602 z Dworca Głównego do koncernu LG o godzinie 6:00 i 7:00;
- zawieszony zostanie kurs linii 607 z przystanku "Kwiska" do koncernu LG o godzinie 6:05 i 15:19;
- zawieszone zostaną kursy linii 602 z koncernu LG do Wrocławia o godzinie 7:00, 7:50 i 15:30;
- zawieszony zostanie kurs linii 607 z koncernu LG do Wrocławia o godzinie 7:15 i 16:20.
2 czerwca 2018 roku (sobota)
1. Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg sobotnich rozkładów jazdy.
3 czerwca 2018 roku (niedziela)
1. Wszystkie linie tramwajowe i autobusowe będą kursowały wg niedzielnych rozkładów jazdy.
Dodatkowo, w celu usprawnienia obsługi komunikacyjnej rejonu Hali Stulecia, Pergoli oraz Ogrodu zoologicznego i Afrykarium w dniach:
· 31 maja 2018 roku (czwartek)
· 1 czerwca 2018 roku (piątek)
· 2 czerwca 2018 roku (sobota)
zostanie uruchomiona specjalna linia tramwajowa T9 na następującej trasie:
Zajezdnia Gaj - Ślężna - Dyrekcyjna - Borowska - Peronowa - Kołłątaja - Skargi - pl. Dominikański - Oławska - Traugutta - pl. Społeczny - most Grunwaldzki - pl. Grunwaldzki - Rondo Reagana - Skłodowskiej-Curie - most Zwierzyniecki - Wróblewskiego - Olszewskiego - Biskupin
Biskupin - Olszewskiego - Wróblewskiego - most Zwierzyniecki - Skłodowskiej-Curie - Rondo Reagana - pl. Grunwaldzki - most Grunwaldzki - pl. Społeczny - Traugutta - Oławska - pl. Dominikański - Skargi - Kołłątaja - Peronowa - Borowska - Dyrekcyjna - Ślężna - Zajezdnia Gaj
Linia będzie kursowała z częstotliwością co 20 minut od około godziny 11:00 do około godziny 19:00.
Opłata za przejazd środkami komunikacji zbiorowej (linie normalne), w tym również linią specjalną T9 wynosi 3,40 zł (jednorazowy bilet normalny) oraz 1,70 zł (jednorazowy bilet ulgowy) lub na podstawie biletów czasowych.
Komentarze (0)