Dlaczego student Erasmusa powinien rozważyć wybór prywatnego akademika?

wtorek, 28.9.2021 11:17 106

Student wyjeżdżający za granicę bierze pod uwagę wiele rzeczy, a kwestie nieznane pozostają w sferze potencjalnych obaw. Innymi słowy, taka decyzja z pewnością generuje stres i strach przed nieznanym, nawet jeśli nowa rzeczywistości po jej przekroczeniu tylko w teorii wydawała się nie do opanowania. Niemniej, aby faktycznie można było odetchnąć po przyjeździe do Polski, trzeba jeszcze uprzednio załatwić sobie optymalne zakwaterowanie. Może by tak zdecydować się na prywatny akademik?

Pomoc z każdej strony

Pracownicy akademików prywatnych są dostępni dla studentów 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, więc każdą potencjalną obawę i wątpliwość odnośnie zakwaterowania można bez problemu z nimi skonsultować. Nie trzeba się przy tym martwić problemami komunikacyjnymi, bowiem wszyscy posługują się językiem angielskim.

Najważniejsze jednak, że w takim miejscu jest wielu innych studentów właśnie z programu Erasmusa. Zdają sobie oni sprawę ze swojej bądź co bądź odważnej decyzji studiowania poza granicami swojego kraju, więc znalezienie u nich wsparcia i realizacji pierwszych kontaktów między studenckich jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. W końcu wszyscy znaleźliście się w analogicznej sytuacji, prawda?

Możliwość socjalizacji

Nie oznacza to oczywiście, że nie można nawiązywać kontaktu również z polskimi studentami. Co więcej, mocno to zalecamy! Wtedy można przekonać się o polskiej gościnności i chęci socjalizowania się z innymi w takich, a nie innych okolicznościach. Szczególnie, że znajdując się w dużym polskim mieście, istnieje wiele sposób na wspólne spędzanie czasu. W przerwie między zajęciami można udać się na przekąskę do pobliskiego bistro, a potem do restauracji, pubu, a w weekend pozostaje ruszyć do klubu.

Dzieje się to tym bardziej, że prywatne akademiki stawiają na bliskość lokalizacyjną względem centralnych punktów miasta i uczelni. Pozwala to zarówno na wygodę, jak i zachęca do jak najczęstszego eksplorowania tego, co dana miejscowość ma nam do zaoferowania. Uwierzcie, że jest w czym przybierać.

Jakość oferowanych kwater

Przy tym należy podkreślić najważniejsze: kwatery znajdujące się w tego typu obiektach znacząco różnią się od tego, co oferują tradycyjne akademiki, charakteryzujące się często post-komunalnym podejściem do wystroju i wyposażenia. Omawiany przypadek należy pozycjonować bliżej stancji mieszkalnych, gdzie kluczowe jest stawianie na odpowiedni wykończenie wnętrza.

Źródło: https://livinnxpoland.pl/en/student-rooms/

Studenci mają do wyboru pokoje jedno- i dwuosobowe, które zapewniają jak największą wygodę. Wszystko oczywiście po to, aby student mógł poczuć się w tym miejscu jak faktycznie w drugim domu, jakkolwiek przytulny nie byłby ten pierwszy.

Podsumowanie

Każdy student z programu Erasmusa powinien intensywnie zastanowić się nad wyborem kwatery w prywatnym akademiku, jeśli faktycznie zależy mu na jakości i wygodzie mieszkania. Obecnie jest to jeszcze prostsze do realizacji, ponieważ takie obiekty pojawiają się coraz częściej na mapie kraju. I bardzo dobrze!