komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Dlaczego faktoring odwrotny to świetne rozwiązanie dla firm?

piątek, 4.12.2020 09:03 , odsłony: 167
kategorie artykułu:

Prowadzenie własnego przedsiębiorstwa, szczególnie dobrze rozwiniętego, to stała konieczność składania zamówień u dostawców na przykład na półprodukty lub inny tego typu towar. Zwykle partnerzy oczekują, że zapłata za zamówienie nastąpi od razu.

Niestety osoba prowadząca firmę nie zawsze jest w stanie opłacić fakturę niezwłocznie, ponieważ sama wtedy można stracić płynność finansową. Dla przedsiębiorstw więc powstało rozwiązanie jakim jest faktoring odwrotny, o kórym można przeczytaj tutaj: https://www.firmowakasa.pl/faktoring-odwrotny/. Faktoring odwrócony to niezwykle wygodna opcja, dająca także swego rodzaju poczucie bezpieczeństwa zarówno jednej jak i drugiej stronie. Na czym polega takie finansowanie zakupów i jak wybrać faktoring zakupowy dla własnej firmy?

Faktoring odwrotny - na czym polega?

Zawierając umowę z firmą oferującą faktoring odwrócony, nie musimy się martwić o to, że za wszelkie zakupu do firmy trzeba będzie płacić od razu, nawet jeżeli nie mamy na to pieniędzy. Trzeba przyznać, że dostawcy z reguły wymagają, aby opłata faktury była zrealizowana szybko i trudno się im dziwić, ponieważ również chcą mieć płynność finansową. Korzystanie z faktoringu odwróconego polega więc na tym, że to firma faktoringowa pokrywa wszelkie nasze wydatki, czyli niejako kredytuje  zakupy firmowe, a później my jako właściciele biznesu, mamy ustaloną ilość czasu na to, by spłacić to zobowiązanie firmie zajmującej się faktoringiem odwróconym.

Jak wybrać faktoring odwrotny?

Przede wszystkim warto wybrać firmą faktoringową, która będzie odpowiednia dla konkretnego biznesu i jego wielkości. Na przykłąd eFaktor, o kórym można przeczytać więcej tutaj:https://www.firmowakasa.pl/faktoring/firmy-faktoringowe/efaktor/, to oferta polecana dla firm średniej wielkości. Faktoring od eFaktor będzie bardzo dobrze spełniał potrzeby takiego przedsiębiorstwa. To firma opłaca wszelkie faktury za nas, a zadaniem przedsiębiorcy jest jedynie rozliczenie się z nią w terminie do 60 dni. Oczywiście do należnych kwot naliczanie są także odsetki. Kto może współpracować z firmą faktoringową? Każdy, kto prowadzi firmę, nie ma negatywnej historii kredytowej, ani żadnych zaległości w Zusie czy US.

Zalety korzystania z faktoringu odwrotnego?

Przede wszystkim jest to możliwość utrzymania płynności finansowej. Na przykład jeżeli firma produkuje ubrania i od dostawcy kupuje materiały, dzięki faktoringowi odwrotnemu nie musi od razu ich opłacać. Zrobi to za nią firma specjalizująca się w faktoringu odwrotnym. Później, kiedy już ubrania przedsiębiorstwa, które zostały uszyte i wypromowane zostaną sprzedane, przedsiębiorca zwraca pieniądze firmie faktoringowej z niewielkimi odsetkami. Taka współpraca niesie więc obustronne korzyści. Prowadzi także do zaufania i zadowolenia kontrahentów, który mają wszelkie faktury opłacone w terminie i są skłonni dzięki temu zdecydować się na udzielenie rabatów czy upustów na kolejne półprodukty, materiały czy towary.

 

 
wczoraj, 20 godz temu
poniedziałek, 18.1.2021 15:35
poniedziałek, 18.1.2021 15:30
poniedziałek, 18.1.2021 15:27
poniedziałek, 18.1.2021 09:14
niedziela, 17.1.2021 22:44
niedziela, 17.1.2021 22:33
sobota, 16.1.2021 11:35
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele