komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

sobota, 20 kwietnia 2019

Czeslawa, Agnieszki

Diagności z Wrocławia podbijali dowody rejestracyjne, mimo że nie widzieli samochodu

poniedziałek, 28.1.2019 09:21 , komentarze: 2 , odsłony: 1974
kategorie artykułu:

Policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej, namierzyli i zatrzymali trzy osoby podejrzane o poświadczanie nieprawdy w dowodach rejestracyjnych. Wszyscy pracowali w jednej z miejscowych stacji diagnostycznych. Śledztwo tej w sprawie toczyło się blisko 2 lata. Funkcjonariusze wykonali wiele czynności w tej sprawie, które pozwoliły na potwierdzenie ponad 100 tego typu przestępstw. Zgodnie z kodeksem karnym, za poświadczenie nieprawdy w dokumentach, grozić może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Nad sprawą pracowali policyjni specjaliści z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego oraz Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy namierzyli ten nielegalny proceder. Funkcjonariusze ustalili, że pracownicy jednej ze stacji diagnostycznych w centrum miasta, poświadczali nieprawdę w dowodach rejestracyjnych pojazdów. Poświadczali tym samym badania techniczne, których nigdy nie wykonano. Podbijali dokumenty pojazdów, nawet ich nie widząc.

Wyjaśniając okoliczności tego procederu, policjanci przesłuchali ponad sto osób, korzystających z usług stacji. Trzej diagności, w wieku od 37 do 70 lat, na bazie zgromadzonych przez śledczych materiałów, usłyszeli już zarzuty m.in. z art. 271 § 3 kodeksu karnego tj. poświadczania nieprawdy w dokumentach.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za tego typu czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze


poniedziałek, 15.4.2019 09:25
2
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork