komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 31 października 2020

Urbana, Saturnina

Deweloperzy Kraków - czyli ludzie, którzy współpracują przy kształtowaniu miasta

czwartek, 1.10.2020 14:00 , odsłony: 147
kategorie artykułu:

Deweloper to osoba fizyczna lub prawna, która inwestując w nieruchomości, inwestuje w miasto. Odpowiedzialny oraz świadomy deweloper sprzyja kształtowaniu się nowej formy miasta przyjaznej jego mieszkańcom. Ono samo stanowi przestrzeń, której pierwotnym przeznaczeniem jest bycie miejscem do życia.

Współczesne miasto, a problem mieszkaniowy

Rozwój turystyki i przemysłu wpłynął na formę miast, sprzyjając przekształceniom, które mają negatywny wpływ na ich warunki mieszkaniowe. Przestrzenie miejskie ze względu na rewolucję przemysłową uległy przemodelowaniu, w wielu wypadkach prowokując powstanie miejsc nieprzyjaznych mieszkańcom. Miejsc, które utraciły bezpieczny, spokojny, lokalny charakter na rzecz niedogodności spowodowanych wymaganiami przemysłu. Począwszy od hałasu, poprzez nieprzyjemny zapach, po ogólną brzydotę. Innymi problemami powiązanymi z rozwojem turystyki są tłok, brak przestrzeni, wzmożony ruch samochodowy. Odpowiadają na nie deweloperzy, tworząc kompleksy mieszkalne wolne od tych niedogonień. W celu zorientowania się w nowoczesnej polityce mieszkaniowej wystarczy wpisać w wyszukiwarce takie hasło, jak „deweloperzy Kraków”, zapoznać się z prezentowaną ofertą i ocenić jak owa oferta minimalizuje problemy mieszkańców miast.

Deweloperzy Kraków – miasto dla mieszkańców

Najważniejszą przestrzenią dla każdego człowieka jest dom i jego otoczenie. Jeśli mieszkamy w ładnym, bezpiecznym, cichym i spokojnym miejscu, to eliminujemy znaczącą część problemów, które mogą nas w życiu dotknąć. Dobrze się mieszka w okolicy, w której jest sklep niezatłoczony przez gwarnych turystów, park, w którym bezpiecznie mogą bawić się dzieci, zieleń, która sprzyja zachowaniu równowagi psychicznej. Potrzebujemy też restauracji, w której dobrze zjemy, miejsca, w którym będziemy mogli uprawiać sport i takiego, w którym będziemy mogli wejść w interakcje z ludźmi. Miasta oferują to wszystko, niestety często te miejsca często są oddalone od centrum. Kompleksowe osiedla są odpowiedzią na potrzeby tych mieszkańców, którzy chcą mieć możliwość zaspokojenia swoich potrzeb w okolicy, która będzie bliska i bezpieczna, w której będzie swojsko i spokojnie. Wyszukując „deweloperzy Kraków”, można się przekonać, że takie miejsca istnieją i można w nich zamieszkać.

Bliskie, oswojone, wspólne

Powstawanie współczesnych kompleksów mieszkaniowych, w których zintegrowane będą przestrzenie o różnych przeznaczeniu i umożliwiające zaspokojenie większości potrzeb człowieka sprzyja rozwijaniu się lokalnych wspólnot. Współczesność to epoka wykorzenienia, wyobcowania i samotności. Osoby mieszkające ze sobą ramię w ramię, bardzo często w ogóle się nie znają, a nie każdemu to odpowiada. Dzięki skupieniu miejsc użyteczności publicznej, przestrzeni usługowo-handlowych czy rekreacyjnych, osoby mieszkające na jednym osiedlu będą mogły spotkać swoich sąsiadów i nawiązać z nimi interakcje. Przy tak dużym kryzysie wspólnot każda forma zagospodarowania przestrzeni sprzyjająca wspólnotom jest potrzebna. 

 

 
wczoraj, 19 godz temu
wczoraj, 21 godz temu
czwartek, 29.10.2020 10:26
czwartek, 29.10.2020 10:18
czwartek, 29.10.2020 09:02
czwartek, 29.10.2020 09:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki