komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 20 stycznia 2021

Fabiana, Sebastiana

Czy skarpetki to dobry pomysł na prezent?

sobota, 28.11.2020 13:31 , odsłony: 145
kategorie artykułu:

Jeszcze dekadę temu, skarpetki na prezent wywoływały jedynie uczucie zażenowania u obdarowanego. Z braku pomysłów, często jednak trafiały do rąk solenizantów lub pod choinkę jako upominek z okazji świąt Bożego Narodzenia. Niczym niewyróżniająca się, kolejna para, zazwyczaj czarnych, skarpet, lądowała więc na dnie szuflady, czekając na swoją kolej w towarzystwie - co najmniej pięciu- podobnych kompletów. Bez wątpienia jednak, takie skojarzenia należy uznać za przestarzałe, bo dziś, skarpetki przechodzą niemalże renesans, nie tylko na wybiegach, ale również jako doskonały pomysł na spersonalizowany prezent.

Skarpetki na prezent kiedyś i dziś – co się zmieniło?

Sześciopak sportowych skarpet z wyeksponowanym logo na ściągaczu lub para długich garniturowych skarpetek w neutralnych kolorach, to zdecydowanie sygnał, że prezent był albo kupiony od niechcenia, albo zamysł był dobry, tylko wybór niewielki. Obecnie te problemy nie istnieją, bowiem rodzimi producenci, bacznie śledząc zachodnie rynki i podążając za modowymi trendami, wręcz prześcigają się w tworzeniu oryginalnych modeli charakteryzujących się wyjątkowym wzornictwem. Prawdziwa rewolucja nastąpiła również w dostępnej kolorystyce skarpet – nie jest to już wyłącznie czerń i nudne odcienie szarości.

Wręcz przeciwnie- często są to mocno nasycone barwy, tworzące designerskie kompozycje lub po prostu tęczowe skarpetki. Ciekawe nowoczesne wzory i szeroka paleta kolorów pozwalają obecnie na dopasowanie skarpetek nie tylko do stroju, ale również do zainteresowań czy też jako nawiązanie do profesji osoby, której pragniemy podarować skarpetki na prezent.

Śmieszne skarpetki idealnie sparowane z właścicielem

Inspirację w wyborze odpowiednich skarpetek w pierwszej kolejności może stanowić hobby ich przyszłego posiadacza. Prawdziwych globtroterów, o ile świata nie przemierzają boso, z całą pewnością urzekną motywy związane z ciekawym kierunkiem turystycznym, np. z charakterystycznymi dla terytorium Meksyku sombrero i kaktusami. Koneserzy smaków tradycyjnej polskiej kuchni, prawdopodobnie narobią sobie apetytu, gdy dostaną pierożkowe skarpetki na prezent lub też ze wzorem królowej polskiego grilla czyli swojskiej kiełbasy. Są też spore szanse, że współczesne księżniczki, nie tylko te małe, ale i te trochę większe, zamiast brokatowych pantofelków, chętniej założą na stopy tęczowe skarpetki. Śmieszne skarpetki - zarówno męskie i damskie mogą stanowić więc jednocześnie humorystyczny akcent stylizacji i być odzwierciedleniem tego, co komu w duszy gra.

Skarpetki na prezent dla osoby, o której nie wiemy zbyt wiele

Jeśli tęczowe skarpetki wydają się jednak zbyt odważnym motywem, bo prezent ma otrzymać ktoś, z kim relacje nie są na tyle bliskie, by wyczuć jego poczucie humoru, świetnie mogą sprawdzić się zestawy, wciąż wielokolorowych i niekonwencjonalnych, skarpet, jednakże znacznie mniej oczywistych w interpretacji przez otoczenie. Są to zazwyczaj motywy geometryczne – od prostych figur ułożonych w regularny sposób, po nieco bardziej abstrakcyjne kombinacje. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z opcji zestawów prezentowych, jeśli takie znajdują się w ofercie producenta. W trzypaku, trzykrotnie zwiększają się szanse na trafiony prezent.

 

 
poniedziałek, 18.1.2021 14:47
poniedziałek, 18.1.2021 10:48
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele