komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

czwartek, 1 października 2020

Danuty, Remigiusza

Czujność sąsiadów pomogła w ujęciu sprawcy zniszczeń

poniedziałek, 2.9.2019 11:24 , komentarze: 0 , odsłony: 1033
kategorie artykułu:

Policjanci z Sobótki otrzymali zgłoszenie, dotyczące uszkodzenia drzwi. Na miejscu zastali 41-letniego mężczyznę, odpowiedzialnego za dokonanie zniszczeń. Był mocno nietrzeźwy, bo w jego organizmie znajdowały się blisko 3 promile alkoholu. Jak ustalili mundurowi, tak mocno dobijał się do mieszkania, aż wybił witraż w drzwiach wejściowych i dokonał innych zniszczeń. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Sobótce udali się na interwencję do jednej z miejscowości, położonej na południe od Wrocławia. Było tuż przed godz. 20:00, a zgłoszenie brzmiało: ktoś wybił szybę w drzwiach i zniszczył inne elementy wokół domu. Gdy mundurowi z Sobótki pojawili się na miejscu, zastali tam zgłaszającego, a za razem właściciela posesji. Opowiedział im, że dostał dziś informację od sąsiadów, że w jego domu zostały zniszczone drzwi. Sam nie mieszka na miejscu, tylko wynajmuje mieszkanie komuś innemu. Mężczyzna od razu pojawił się na posesji, żeby sprawdzić, co się stało. Zauważył wybity witraż w drzwiach, a także zniszczone rolety okienne. Jedna z nich była całkowicie wyrwana z prowadnicy i zerwana z mocowania. Druga roleta była podważona i również była zniszczona. Policjanci weszli do środka.

W mieszkaniu mundurowi zastali dwóch mężczyzn. Jednym z nich był najemca mieszkania, a drugim, jak później ustalili policjanci – sprawca zniszczeń. Policjanci w rozmowie z mężczyznami ustalili, że nietrzeźwy 41-latek zaczął dobijać się do mieszkania, w którym znajdował się 31-letni najemca. Dobijał się tak intensywnie, że wybił szybę i dokonał innych zniszczeń. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Będzie musiał opowiedzieć za dokonanie zniszczeń na kwotę 5 tysięcy złotych. Za przestępstwo zniszczenia mienia grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak się okazuje, dobre sąsiedzkie stosunki potrafią być całkiem niezłym zabezpieczeniem naszego mienia. Pamiętajmy zatem, aby przekazać sąsiadowi numer telefonu i poprosić o wiadomość, jeśli w naszym mieszkaniu, bądź domu, będzie się działo coś niepokojącego.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 28.9.2020 17:46
czwartek, 24.9.2020 11:03
poniedziałek, 21.9.2020 10:23
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki