komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Czas Na Ruch!

poniedziałek, 23.11.2020 09:14 , komentarze: 0 , odsłony: 551
kategorie artykułu:

Pandemia zamyka nas w domach przed komputerem, mniej ruszamy się, mniej aktywnie spędzamy czas. Dzieci i młodzież powróciły do zdalnej nauki, wiele godzin spędzają przed komputerem. Jak połączyć aktywność sportową z życiem/czasem online? Ten trudny czas nie zwalnia nas przecież z potrzeby/konieczności z dbania o kondycję/aktywność sportową.

Projekt "Czas Na Ruch" w swojej pierwszej odsłonie skierowany jest do dzieci i młodzieży. Codziennie o godz. 11:00 od poniedziałku do piątku (23-27 listopada) na profilach FB Wroclaw [Wroclove] Visit Wroclaw oraz na YouTube Visit Wroclaw emitowane będą 10 minutowe programy treningowe dla dzieci i młodzieży. Video z treningami zostanie udostępnione także szkołom. Tak aby nauczyciele wychowania fizycznego mogli skorzystać podczas lekcji wychowania fizycznego (wyświetlając na platformie Teams).

Program treningowy obejmuje 5 bloków 10 minutowych ćwiczeń wraz z rozgrzewką. Do wykonania treningu nie potrzeby jest specjalistyczny sprzęt, wystarczy mata i kilka metrów podłogi, dobry humor i chęci. Ćwiczenia są dobrane w taki sposób, aby mogła wykonać osoba wysportowana, jak nieco mniej aktywna sportowo. Zależało nam, aby ćwiczeniami wzmocnić zarówno górne partie, (szczególnie nadwyrężony podczas wielogodzinnego siedzenia przed komputerem kręgosłup), jak i dolne partie mięśni.

Rozpoczynamy klasyczną rozgrzewką, dalej prezentujemy zestawy ćwiczeń stabilizujących oraz animalflow (przykładowo będą to ćwiczenia zwane krab i wspinacz, bestia) oraz zestawy wzmacniające kręgosłup. W kolejnej części uczymy podstawowych wzorców ruchowych. Dzieci zaprezentują w jaki sposób poprawnie wykonać wykrok, pompkę czy przysiad. Krótko opowiemy także o higienie ruchu, sprawności fizycznej i aktywności.

Ćwiczenia wykonują dzieci, prowadzone przez Marcin Wroński trenera personalnego oraz Bogdan Tymoszyk, szef Szkoły Przygody SAS, która od 17 lat tworzy wszechstronny program aktywności outdoorowych. Zależało nam. aby ćwiczenia wykonywały także dzieci, rówieśnicy adresatów spotu.


Program treningowy został nakręcony w "Centrum na Przedmieściu" i będzie kontynuowany. W kolejnych tygodniach zapraszamy na treningi seniorów oraz osoby w wieku średnim.

Czas Na Ruch to kolejna inicjatywa sportowa, którą miasto oferuje online w czasie pandemii, po projekcie "JogaOnline", "Trenuj z siatkarzami" czy "W kółko kręcę".

 

Wasze komentarze

sobota, 16.1.2021 11:31
poniedziałek, 11.1.2021 14:30
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki