komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

sobota, 19 września 2020

Januarego, Konstancji

Chciał ukraść gotówkę z bankomatu na oczach policjantów [WIDEO]

środa, 2.10.2019 13:00 , komentarze: 0 , odsłony: 1677
kategorie artykułu:

Policjanci namierzyli bankomatowego oszusta. Mężczyzna na oczach funkcjonariuszy odkleił element blokujący szczelinę do wydawania banknotów. Na widok zbliżających się do niego policjantów, próbował jeszcze odrzucić listwę i pieniądze, ale został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Policjanci raz jeszcze przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z bankomatów.

Policjanci wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą prowadzili działania wymierzone w bankomatowych oszustów. Obserwowali jedną z placówek bankowych pod kątem ew. nieprawidłowości. Wczesnym rankiem, funkcjonariusze zwrócili uwagę na mężczyznę w średnim wieku, który wszedł do śluzy, w której znajdowały się dwa bankomaty. Odpowiadał on rysopisowi, który ustalili mundurowi dla osoby, która miała mieć związek z zakładaniem tzw. nakładek na bankomatach. Policjanci zauważyli, jak odrywa on przyklejoną nakładkę, a w ręku trzymał banknoty.

Zatrzymanie mężczyzny nastąpiło na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa. Okazał się nim być 36-latek. Policjanci sprawdzili dodatkowo samochód, którym przyjechał na miejsce. W osobowym Fordzie mundurowi ujawnili dodatkowo woreczek z zawartością narkotyków. Auto trafiło na strzeżony parking, a zatrzymany mężczyzna prosto do policyjnego aresztu. Za popełnienie przestępstwa oszustwa, kodeks karny przewiduje maksymalnie karę do 8 lat pozbawienia wolności.

W związku z powyższym zdarzeniem, policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas korzystania z bankomatu. Każdorazowo poinformujmy właściwe służby o wszelkich nieprawidłowościach, związanych z funkcjonowaniem bankomatu. Nasze wątpliwości powinny wzbudzić naklejone elementy, wystające kabelki, jakiekolwiek źle spasowane elementy, lub fakt niewypłacenia gotówki, pomimo prawidłowo zrealizowanej transakcji. W każdym takim przypadku, powinniśmy skontaktować się z operatorem bankomatu, numer telefonu znajdziemy w jego obrębie.

Pamiętajmy również o tym, aby chronić swój PIN do karty. Nie zapisujmy go w portfelu lub, co gorsze, bezpośrednio na karcie. Jeśli posługujemy się terminalem płatniczym w sklepie lub klawiaturą bankomatu, zasłońmy ręką wpisywany kod, aby żadne oczy lub zainstalowana kamera nie mogły go dostrzec.

/KMP Wrocław

 

Wasze komentarze

czwartek, 17.9.2020 14:35
czwartek, 17.9.2020 14:09
poniedziałek, 14.9.2020 14:32
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele