komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

piątek, 21 lutego 2020

Eleonory, Fortunata

Chcesz dołączyć do Wrocławskiej Rady Kultury? Masz jeszcze tydzień na zgłoszenie

czwartek, 30.1.2020 10:42 , komentarze: 0 , odsłony: 407
kategorie artykułu:

Rozpoczął się ostatni tydzień rejestracji kandydatów do Wrocławskiej Rady Kultury, której społeczni członkowie wybrani zostaną 20 marca podczas wyjątkowego spotkania lokalnego środowiska kulturalnego – Wrocławskiego Kongresu Kultury.  

Wrocławska Rada Kultury, powoływana w tej formie po raz pierwszy, składała będzie się z 15 osób: pięciu jej członków wskaże Prezydent Wrocławia, dwóch wytypowanych zostanie przez miejskie instytucje kultury, pozostali wybrani zostaną przez uczestników kongresu 20 marca. Środowisko wybierze ośmiu przedstawicieli, którzy przez trzy lata będą doradzać Prezydentowi Wrocławia w zakresie realizowania polityki kulturalnej oraz integracji branży wokół zadań strategicznych, a także ściśle współpracować ze stroną społeczną.

Do Rady może kandydować każda osoba posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych i mająca centrum aktywności życiowej we Wrocławiu. Kandydatami mogą zostać zarówno niezależni reprezentanci wrocławskiego środowiska kulturalnego, jak i przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji, organizacji czy grup nieformalnych. Na zgłoszenia mają czas jeszcze przez tydzień – do 4 lutego. Wypełnione formularze (dostępne na stronie kongres.kulturawroclaw.pl) z dołączoną środowiskową rekomendacją lub rekomendacjami przyjmowane są pod adresem: wybory@strefakultury.pl.

Kilkadziesiąt propozycji rozmów i prezentacji artystycznych

Równolegle ze zgłoszeniami kandydatów przyjmowane były propozycje wzbogacenia Wrocławskiego Kongresu Kultury o istotne dla środowiska tematy, które staną się motywem przewodnim czterech stolików dyskusyjnych oraz o pitchingi, czyli krótkie prezentacje artystyczne, podczas których wrocławscy twórcy będą mogli przedstawić siebie i swoją twórczość.

Te sposoby na włączenie się w przygotowanie marcowego spotkania okazały się niezwykle popularne – w ramach naboru, który zakończył się wczoraj o północy, zgłoszono kilkadziesiąt pomysłów na dyskusje i artystyczne performance’y. Propozycjami pitchingów zajmie się teraz komisja kuratorska – wybierze ona 10 prezentacji, które przedstawione zostaną podczas kongresu. Tematy dyskusji, które trafią do programu wydarzenia, wybrane zostaną w otwartym głosowaniu, odbywającym się w najbliższy weekend za pośrednictwem kanałów społecznościowych Wrocławskiego Kongresu Kultury.

Wrocławski Kongres Kultury odbędzie się 20 marca 2020 roku w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia (ul. Księcia Witolda 62-70). Jego pełny program ogłoszony zostanie 4 lutego, wtedy też otwarta zostanie rejestracja uczestnikówwydarzenia. Organizatorami kongresu są: Grupa Kultura WrocławStrefa Kultury Wrocław i Urząd Miejski Wrocławia.

 

Wasze komentarze

wtorek, 18.2.2020 10:10
poniedziałek, 17.2.2020 10:56
piątek, 14.2.2020 14:27
środa, 12.2.2020 09:42
środa, 12.2.2020 09:31
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki