komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
FORUM

środa, 2 grudnia 2020

Balbiny, Bibianny

Centrum Obsługi Mieszkańca przy al. Kromera zamknięte

piątek, 30.10.2020 09:59 , komentarze: 0 , odsłony: 164
kategorie artykułu:

W związku z potwierdzonym przypadkiem zarażenia koronawirusem u jednego z pracowników Centrum Obsługi Mieszkańca przy al. Kromera 44, od piątku, 30 października, placówka zostaje zamknięta do odwołania. Aktualnie COM przy al. Kromera poddany jest procesowi odkażania – podobne prace przeprowadzane są w każdym COM-ie raz w tygodniu, albo gdy zaistnieje taka potrzeba.

Centra Obsługi Mieszkańca

Wszystkie sprawy, które dotychczas mieszkańcy Wrocławia załatwiali w Centrum Obsługi Mieszkańca przy al. Kromera 44, można bez problemu załatwić w dwóch pozostałych, czynnych COM-ach – przy ul. G. Zapolskiej 4 oraz przy pl. Nowy Targ 1/8.

Przypominamy także, że od 1 września 2020 r. obsługa klientów w sprawach rejestracji pojazdów, praw jazdy, meldunkowych, dowodów osobistych oraz rejestracji działalności gospodarczej w COM I i COM II (przy ul. G. Zapolskiej 4 oraz pl. Nowy Targ 1-8) odbywa się w wydłużonych godzinach, od godz. 8.00-17.15.

W Centrach Obsługi Mieszkańca może przebywać jednorazowo liczba interesantów odpowiadająca liczbie czynnych okienek.

Do obiektów UMW (jednym czynnym wejściem) wpuszczane są tylko osoby, u których nie zostanie stwierdzona gorączka.

Większość kas Urzędu jest zamknięta. Wszelkie należności wobec Gminy Wrocław można wpłacać bez prowizji we wszystkich oddziałach PKO BP w granicach administracyjnych Wrocławia. Jedynie w Dziale Rejestracji Pojazdów oraz Dziale Uprawnień Kierowców są czynne kasy, gdzie można uiścić opłaty wyłącznie kartą płatniczą. Nie ma natomiast możliwości zapłaty gotówką ani blikiem.

Dodatkowo, aby zmniejszyć liczbę klientów w dniach roboczych, już od wakacji w COM-ie przy ul. G. Zapolskiej wprowadzono pracujące soboty. Najbliższe przypadają7 i 21 listopada 2020, w godzinach od 8.00 do 13.00, w Centrum Obsługi Mieszkańców I przy ul. G. Zapolskiej 4 można załatwić sprawy w zakresie rejestracji pojazdów, spraw meldunkowych oraz dowodów osobistych).

Załatw sprawę przez internet 

Przypominamy, że większość spraw możemy załatwić zdalnie - za pośrednictwem ePUAP, telefonicznie lub tradycyjną pocztą.

Tutaj można znaleźć listę spraw, jakie możemy załatwić w Urzędzie bez wychodzenia z domu.

Infolinia 71 777 77 77

Konsultanci są dyspozycji we wszystkich sprawach obsługiwanych przez Urząd Miejski Wrocławia, m.in. dotyczących wymiany dowodów osobistych, dowodów rejestracyjnych, wymeldowania, rejestrowania działalności gospodarczej, sprzedaży nieruchomości, podatków od nieruchomości i użytkowania wieczystego. Udzielą także informacji dotyczących obowiązujących opłat, w sprawach merytorycznych prawa budowlanego, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Nie wychodząc z domu można załatwić wszystkie sprawy, które nie wymagają Państwa osobistej obecności w urzędzie. Można zgłosić incydent, awarię, zagrożenie.

Konsultanci przyjmą od Państwa zgłoszenie lub wskażą właściwe organy do zawiadomienia o awariach, zagrożeniach, uszkodzeniach mienia publicznego, braku oświetlenia, wulgarnych graffiti itp.

Czas pracy konsultantów

  • poniedziałek-piątek, 8:00-18:00
  • po tych godzinach uzyskacie Państwo automatyczne informacje o kontakcie z Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Namioty przed budynkami Urzędu Miasta

Przed budynkami Urzędu Miejskiego na pl. Nowy Targ, na ul. Zapolskiej czy Urzędem Stanu Cywilnego na okres jesienno-zimowy otwarto namioty przygotowane dla interesantów. Każdy ma powierzchnię 150 mkw. Zgodnie z wytycznymi po wprowadzeniu czerwonej strefy jest w nich miejsce odpowiednio dla 20 (Nowy Targ, Zapolska) i 10 osób (USC). Namioty mają podłogę, ogrzewanie, oświetlenie i stoliki, przy których można uzupełnić dokumenty, dopełnić formalności. Są też środki dezynfekujące i niezbędne nagłośnienie, pomocne w sprawnej obsłudze mieszkańców. Namiot ma dwa główne wejścia i jedno ewakuacyjne.

źródło: wroclaw.pl

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 30.11.2020 21:01
poniedziałek, 30.11.2020 15:08
poniedziałek, 30.11.2020 15:02
poniedziałek, 30.11.2020 09:51
poniedziałek, 30.11.2020 07:10
poniedziałek, 30.11.2020 06:31
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele