komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
PKP
MPK
LOTTO
FORUM

czwartek, 18 kwietnia 2019

Boguslawy, Apoloniusza

Cardiology Innovations Hackathon na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu

środa, 10.4.2019 14:00 , komentarze: 0 , odsłony: 154
kategorie artykułu:

IT ponownie wesprze współczesną kardiologię w poszukiwaniu rozwiązań pomagających i lekarzom, i pacjentom. 15 kwietnia 2019 roku Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu organizuje spotkanie dla osób zainteresowanych udziałem w drugiej edycji Cardiology Innovations Hackhaton. 

Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do 6 maja. Tegoroczna edycja konkursu koncentruje się na systemach eksperckich do przewidywania stanu zdrowia chorego z niewydolnością serca. Zadaniem zespołów będzie opracowanie koncepcji takiego systemu oraz interaktywnego prototypu aplikacji prezentującej interfejs użytkownika i kluczowe funkcje. Napisanie kompletnego kodu i prezentacja gotowego rozwiązania będzie dodatkowym atutem.

Po raz pierwszy konkurs rozegrany zostanie równolegle we Wrocławiu i Dreźnie, gdzie do współpracy zaproszony został Uniwersytet Techniczny z wydziałem medycyny.

Jaki jest plan? Zakwalifikowanych zostanie 10 zespołów, czyli maksymalnie do 50 zawodników z Polski i Niemiec. Uczestnicy spotkają się z mentorami z różnych dziedzin - kardiologii, IT, marketingu czy prawa. Będą mieli także możliwość porozmawiania z pacjentami i poznania ich perspektywy. Przygotowano dla nich serię wykładów na temat systemów eksperckich, design thinking czy tworzenia prezentacji.

Pracę zespołową zaplanowano w Nokia Garage. W tej kreatywnie inspirującej przestrzeni uczestnicy mogą liczyć na profesjonalne zaplecze eksperckie. Będą tam tworzyć i dopracowywać swoje koncepcje 7 i 8 maja.

Najlepsi swoje pomysły zaprezentują w czasie międzynarodowej konferencji Innovations Cardiology Days 14-15 maja we Wrocławiu. Nagroda główna to 2,5 tys. euro. Spotkań, wiedzy eksperckiej, nawiązanych kontaktów i możliwości zweryfikowania swoich pomysłów przez tuzów z branży, wycenić nie sposób!

 

Wasze komentarze


Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork